Ob Foto 1

Jakých úspor můžete dosáhnout při hydraulickém vyvážení otopné soustavy?

Jak ušetřit za vytápění v bytovém domě? Řešením s nízkými náklady je hydraulické vyvážení otopné soustavy. Kromě úspor přes 20 % energie vám zároveň pomůže vyřešit celou řadu problémů s otopnou soustavou. Shlédněte webinář Akademie pro bytové domy, kde se o hydraulickém vyvážení otopné soustavy dovíte více. Webinář bude on-line vysílán 16.5.2023, shlédnout jej můžete i ze záznamu.

Ff

Jak se vyvarovat nedoplatku ve vyúčtování

V těchto týdnech jsou doručována roční vyúčtování služeb. Zdražování energií má za následek, že mnozí budou mít v letošním vyúčtování nedoplatek. S tím už nelze dělat nic jiného, než jej uhradit. Příští vyúčtování už ale může být příjemnější. Řešením je úprava výše zálohových plateb.

Pexels Towfiqu Barbhuiya 8693379

Směrnice EED o energetické účinnosti: Příležitost, nikoli zbytečnost

Lepší kontrola spotřeby energií, včasné odhalení závad či příležitost výrazně ušetřit – to jsou jen některé z benefitů, které spotřebitelům přináší nová pravidla vázaná na směrnici o energetické účinnosti. Ačkoli je dané nařízení někdy vnímáno jako nadbytečná legislativní povinnost, jde mnohem spíše o příležitost, jak zefektivnit své nakládání s vodou a teplem.

Image

Úprava stávající Vyhlášky 269/2015 Sb. bude cílit na spravedlivější systém rozúčtování tepla

Stoupající ceny energií ještě více zvýrazňují požadavky mnoha obyvatel bytových domů po spravedlivějším systému rozúčtování tepla. Je pravdou, že dnešní systém k úspornému chování příliš nemotivuje. Na hledání vhodnějšího modelu se zaměří úpravy Vyhlášky 269/2015 Sb., které začíná připravovat MMR. Nově by rozúčtování tepla mohlo zohledňovat i rozdílné parametry různých domů, co se jejich energetické náročnosti týče.