1(2)

Posviťte si na strašáky. Jak vybrat noční světlo pro spokojené usínání těch nejmenších

Znáte to. Sotva uložíte dítě večer do postýlky, začne jeho bujná fantazie pracovat na plné obrátky. Ze stínů oblíbených hraček se za tmy rázem stanou obávaní strašáci, za otevřenými dveřmi určitě číhá schovaná ježibaba a pod postelí další bubáci, o kterých se vám nikdy ani nesnilo. A i když společně všechno několikrát zkontrolujete a po sté dítě ujistíte, že ani za dveřmi, ve skříni nebo pod postelí opravdu žádné strašidlo není, stejně se tam po zhasnutí v jeho očích opět objeví. Strach ze tmy je však v dětském věku naprosto přirozený a vám většinou nezbyde nic jiného než si na ty strašáky společně pořádně posvítit. Pomůžeme vám vybrat, které dětské noční světlo bude pro vašeho malého strašpytla to pravé.

N

V době dovolených je tipování zlodějů na prázdné byty snadnější

V měsících letních dovolených stoupá tradičně počet vloupání, statistiky Policie České republiky ukazují za loňský červenec a srpen 1 899 případů vloupání do bytů s následnou krádeží. Situaci, kdy si zloděj váš byt vyhlídne, nebo se pokusí o vloupání náhodně, samozřejmě přímo neovlivníte, můžete mu však čin znesnadnit řadou opatření a v neposlední řadě mít správně nastavené pojištění.

foto pixabay

Novela zákona o službách je problematická, upozorňuje SČMBD

podmínek stanovených touto směrnicí potřeba schválit novelu zákona č. 67/2013 Sb., o službách, s účinností od 1. 1. 2023. Nyní se návrhem, který prošel prvním čtením, budou zabývat výbory Sněmovny. Pokud však bude novela přijata v navržené podobě, budou mít nové podmínky znatelný dopad.

Metadata Start

Vysoké letní teploty mohou zavinit prasknutí skla v okně. Ve kterých případech to hrozí?

I po několikaletém bezproblémovém užívání může sklo v okně či dveřích náhle prasknout. K tomuto jevu zvanému termální lom dochází v důsledku nerovnoměrného zahřívání povrchu skla. S vysokými letními teplotami se tak zvyšuje i riziko praskání skel. Čeho se vyvarovat, aby termální lom skla nehrozil, i jak předejít přehřívání skel?

Cookie Consent with Real Cookie Banner