Ob Kitten G284100d4d 1920

Majitelé koček, pozor na ventilačky

Jaro je tu a s ním přichází čas otevřených oken a ventilací. Kočkaři si ale musejí dát pozor na to, že právě oblíbené ventilačky představují pro jejich miláčky vážné riziko. Zvědavé kočky se jimi snaží dostat ven, jen málokdy však skončí nezaklíněné. Následky skřípnutí v úzkém prostoru vyklopeného okna bývají vážné až fatální. Prevence v podobě ochranných mřížek je přitom otázkou pár stokorun.

D 1

Zvýhodněný úvěr na financování fotovoltaiky na bytové domy

Stávající situace ve světě vysoká inflace vyvolává stále silnější tlaky na urychlení masivnějšího využívání alternativních zdrojů energií. Lze tedy očekávat, že bytová družstva a společenství vlastníků budou daleko více přistupovat i k optimalizaci energetické bilance domu. Zájem stoupá o fotovoltaiku, případně o tepelná čerpadla jako náhrady současného způsobu vytápění.

Ob Pohled 2 Výřez

Jak na fotovoltaiku pro bytové domy

Zájem o instalaci fotovoltaických elektráren na střechy bytových domů stále stoupá. Hlavním důvodem je možnost využívání vlastní elektřiny v jednotlivých domácnostech, a tím snížení nákladů na energie. S tím souvisí řada technických, ale také legislativních a požárně bezpečnostních otázek.

Bt

Zdravý interiér od podlahy až po strop

Dle Světové zdravotnické organizace trávíme až 90 % našeho času uvnitř budov. Proto je nesmírně důležité udržovat interiér v co nejlepší kondici. Při výstavbě používejte materiály podporující zdravé a příjemné mikroklima. Pokud plánujete rekonstrukci, pouvažujte, jak zvýšit kvalitu vašeho bydlení. Odborníci poradí, jak na to.

3

Vymáhání pohledávek v SVJ a bytových družstvech

Statutární orgány bytových korporací (společenství vlastníků jednotek či bytových družstev) se musí často potýkat s dlužník / neplatiči z řad vlastníků jednotek či členů družstva, kteří neplní své povinnosti vyplývající jim ze zákona a nehradí předepsané platby na účet subjektu. Chybou může být také nedůsledný, případně nesprávný postup vymáhání dlužné částky.

Cookie Consent with Real Cookie Banner