Mm

Kouření v okně, grilování na balkóně. Jak řešit časté letní problémy?

Letní počasí láká k posezení na balkóně nebo zahradě. Nenápadná akce u souseda se však může snadno změnit v zábavu, která naruší váš klid hlukem, zápachem a kouřem z grilování či cigaret. Během dní pracovního klidu vás zase může obtěžovat sekání trávy či jiné hlučné zahradnické práce. Co vše soused smí a co už je takzvaně přes čáru? A jak se takovému chování bránit?

foto pixabay

Pes a pronájem bytu. Povinnosti a práva jsou na obou stranách

Pes je v České republice nejoblíbenějším domácím zvířetem – má ho téměř každá druhá domácnost. Při hledání nového nájemního bydlení tak mnoho lidí řeší, zda majiteli nebude domácí mazlíček vadit a jak jeho přítomnost v bytě vyřešit ke spokojenosti obou stran. Jaké jsou možnosti nájemců i pronajímatelů?

Z právní praxe: Práva přehlasovaného vlastníka v rámci SVJ

V praxi často dochází k tomu, že se v rámci společenství vlastníků jedná na základě rozhodnutí shromáždění, které bylo přijato v rozporu se zákonem či stanovami, případně jestliže se rozhoduje o právech vlastníků, o kterých nemá společenství vlastníků oprávnění rozhodovat. Zákon v těchto případech umožňuje přehlasovanému vlastníku jednotky, aby se domáhal vyslovení neplatnosti usnesení u soudu.