2

Cena elektřiny a plynu: Vláda představila pravidla pro zastropování cen pro všechny maloodběratele

Vláda Petra Fialy předloží do Parlamentu návrh novel energetického zákona a zákona o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, které jí umožní nařízením zastropovat ceny silové elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky a podnikatele. Na podobě legislativní předlohy i na výši zastropovaných cen se shodla na mimořádném jednání v pondělí 12. září 2022.

Ob Img 20220819 152055

Webinář jak snížit výdaje za energie.  Pro které domy je vhodná fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo?

Současný překotný růst cen energií vede vlastníky bytových domů k intenzivnímu hledání možností, jak výdaje za energie snížit, a tak ušetřit. Mezi časté úvahy patří tepelná čerpadla pro vytápění a fotovoltaika jako zdroji elektřiny. Nezmeškejte první podzimní webinář Akademie pro bytové domy, kde vám odborníci poradí jak na to a na co si dát pozor.

foto pixabay

Novela zákona o službách je problematická, upozorňuje SČMBD

podmínek stanovených touto směrnicí potřeba schválit novelu zákona č. 67/2013 Sb., o službách, s účinností od 1. 1. 2023. Nyní se návrhem, který prošel prvním čtením, budou zabývat výbory Sněmovny. Pokud však bude novela přijata v navržené podobě, budou mít nové podmínky znatelný dopad.

Dd

Velké změny v oboru měření energií cílí na bytové domy

Digitalizace je velké téma v každém oboru, ale obor měření energií teď prochází velkými změnami, které jsou částečně způsobené i novými legislativními požadavky.  Do 1.1. 2027 by měli být všechny osazené měřiče (teplo a teplá voda) již jen dálkově odečitatelné. V procesu je také novela zákona 67/2013 sb, která mimo jiné řeší také měsíční informovanost o spotřebě pro koncové spotřebitele. Aktuální situaci komentuje Jaroslav Plšek, obchodní ředitel ista Česká republika.

Image

Měření spotřeby tepla a vody prochází velkými změnami. Nezmeškejte zítřejší webinář

Co česká legislativa od počátku letošního roku vyžaduje v rámci měření spotřeby tepla a vody, rozúčtování a vyúčtování nákladů? Jaká další nařízení budou následovat a co jsou jenom domněnky, které neplatí? Přihlaste se na zítřejší webinář, kde budou k tématu diskutovat i na otázky účastníků webináře odpovídat odborníci z této oblasti.

Cookie Consent with Real Cookie Banner