pavszal

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na: povinnost kontroly elektroinstalace #32070
    pavszalpavszal
    Účastník

    Dobrý den, po delší době jsem zavítal na tyto stránky a hned mě zaujala – udivila tato otázka. Bydlím už čtyřicet let v družstevním bytě a za tu dobu ještě tady nikdo nekontroloval elektroinstalaci. Opravdu je to povinnost?

    odpověď na: M&M reality zkušenosti #30421
    pavszalpavszal
    Účastník

    Nikdy více! Chtěli jsme koupit garáž cca před deseti lety, inzerovaná cena 85 000, ze všeho nejdřív si vyžádali nevratnou zálohu 10 000, pak nám garáž ukázali, pak předložili smlouvu: Cena garáže 65 000, provize 20 000!! Na štěstí pro nás v garáži nebyla elektřina a na to konto jsme uhráli vrácení zálohy. Později jsme koupili jinou garáž, přepis byl přes advokáta, cena provize 3 500! Realitku už nikdy více!

    odpověď na: neexistujici SVJ #30256
    pavszalpavszal
    Účastník

    Musím říct, že ráno jste mne svým posledním příspěvkem rozesmál. S odstupem času musím konstatovat, že ne já ale vy nerozumíte jednoduchému textu (o počítání procent ani nemluvím :-D) Jak si tak zpětně pročítám vaše odpovědi a “rady” na původní dotaz (specielně pro vás – to je ten první úplně nahoře v tomto vlákně) tak je mi to už jasné – jste namyšlený panák co se nad druhými jen pošklebuje a napadá je! Hned v prvním příspěvku jste Petra (autora původního dotazu) napadl (tučně!) že píše nesmysly , později jste ho nepřímo nazval “neinteligentním” a v tomto trendu pokračujete dál a dál….

    Jaký rozdíl mezi vašimi příspěvky a příspěvky Pavla, který se skutečně snaží Petrovi poradit a pomoct, že… prostě nebe a dudy!

    Tímto s vámi končím a už nebudu na vaše FM reagovat

    odpověď na: neexistujici SVJ #30254
    pavszalpavszal
    Účastník

    Protože použití ctrl-v znehodnocuje příspěvěk (udělá s tím někdo něco?) tak poslední odstavec příspěvku #30253 ještě jednou:

    Ujišťuji vás že vím co je to SVJ a vím co mi sdělil mku03375. Takže ne já ale vy píšete nesmysly jen na základě toho, že se nevyjadřuji přesnou právnickou mluvou 🙁   Někde u soudu bych s takovým vyjadřováním jistě pohořel, ale tady??

    odpověď na: neexistujici SVJ #30253
    pavszalpavszal
    Účastník

    Dobrá, tedy jiná formulace: V domě ve kterém bydlím je založeno SVJ. Jedním z vlastníků je SBD kterého jsem členem a nejsem vlastníkem bytové jednotky. Takových je nás v tomto domě cca deset procent. Tak co, spokojenost s takovou formulací?

    Ale ono je to vlastně jedno spokojen – nespokojen. Tady jde o to, že by bylo vhodné abyste si uvědomil, že naprostá většina uživatelů bytů jsou laici v oblasti práva a podle toho budou vypadat jejich dotazy či příspěvky v diskuzi. Evidentně už rozehráváte hru na slovíčkaření a osobní napadání z čehož je mi smutno.

    Dříve jste použil výrok “kdo se nestará o svá práva ten o ně přijde”. Na jednu stranu je sympatické, že lidem radíte, na druhou stranu váš přezíravý postoj k lidem, kteří se neumí správně právnickou mluvou vyjádřit spíš od jejich starostí o svá práva odrazuje.

    Ujišťuji vás, že vím co je to SVJ a vím co mi sdělil <span style=”color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”>mku03375. Takže ne já ale vy píšete nesmysly jen na základě toho, že se nevyjadřuji přesnou právnickou mluvou 🙁  Někde u soudu bych s takovým vyjadřováním jistě pohořel, ale tady??</span>

    odpověď na: neexistujici SVJ #30249
    pavszalpavszal
    Účastník

    Hmm, nechci rozporovat vaše tvrzení, ale to už zavání zakládáním SVJ (nebo jak to nazvat) uvnitř SVJ 🙂   Vlastně něco podobného už tu máme i v politice – zakládání koalic ještě před volbami, v tomto případě před hlasováním 🙂

    Jak už jsem psal v našem SVJ nejsou problémy (třeba o nich jenom nevím?) které by bylo třeba řešit přehlasováním někoho. Něco jiného je náš vchod, naše SVJ je totiž dům o pěti vchodech, ale to už by bylo téma na další i dlouhé diskuze, pokud by někdo diskutovat chtěl. Problémy se tu řeší tak nějak of line či mimo záznam 🙂

    Pokud chcete něco poslat stačí k mému nicku přidat @seznam.cz a máte moji emailovou adresu

     

    odpověď na: neexistujici SVJ #30236
    pavszalpavszal
    Účastník

    Pro Ladislava Lakera: Nějak špatně se tu příspěvky zobrazují tak to zkusím ještě takto:

    Dobrý den, nějak se mi nezdálo vaše tvrzení o hlasování odvolávající se na <span style=”color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”>§ 1191 (předpokládám že Občanského zákoníku), tedy jsem si ho vyhledal a ten zní (</span><span style=”color: #373a3c; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; text-align: center;”>Poslední změna zákona: </span><time style=”box-sizing: inherit; color: #373a3c; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; text-align: center;” datetime=”2014-01-01″>1. 1. 2014):</time>

    <span style=”color: #373a3c; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; text-align: justify;”>Nevzniklo-li společenství vlastníků, použijí se na správu pravidla určená v prohlášení a pro rozhodování ve věcech správy se přiměřeně použijí ustanovení o shromáždění; k rozhodnutí svolá vlastníky jednotek správce</span><span style=”color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”> </span>

    Tedy nic o <span style=”color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”>souhlasu většiny všech vlastníků jednotek jak píšete vy.</span>

    U nás se hlasuje tak nějak podobně. Jsme SVJ s asi deseti procentním podílem “nevlastníků”, tedy družstevníků. SBD je správcem, takže zaměstnanec správy SBD svolává shromáždění vlastníků a přestože jeho hlas za členy SBD je proti hlasům všech vlastníků v jasné menšině vždy na Shromáždění vlastníky přehlasuje, protože většina vlastníků na schůze nechodí.

    Nestěžuji si tímto na nějaké nepravosti v našem SVJ, jakž takž tady zatím všechno funguje, jen poukazuji na to, jaké zmatky v této oblasti nadělali “inovátoři” po roce 1989

    Vlastně jednu anomálii tady přece máme. podle mých zjištění je patrně naše SVJ bez stanov! Náhodou jsem totiž zjistil, že ve stanovách z roku 2016 jsou špatné údaje, jiné č.p. jiný pozemek. Na správě SBD mě ujišťovali začátkem roku 2020 že to bude jednoduché opravit, na KS mi odpověděli, že takové stanovy jsou neplatné, ale dodnes tyto nestanovy na rejstříku visí a nikoho to “nebolí” 🙂

    odpověď na: neexistujici SVJ #30235
    pavszalpavszal
    Účastník

    Dobrý den, nějak se mi nezdálo vaše tvrzení o hlasování odvolávající se na <span style=”color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”>§ 1191 (předpokládám že Občanského zákoníku), tedy jsem si ho vyhledal a ten zní (</span><span style=”color: #373a3c; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; text-align: center;”>Poslední změna zákona: </span><time style=”box-sizing: inherit; color: #373a3c; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; text-align: center;” datetime=”2014-01-01″>1. 1. 2014):</time>

    <span style=”color: #373a3c; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; text-align: justify;”>Nevzniklo-li společenství vlastníků, použijí se na správu pravidla určená v prohlášení a pro rozhodování ve věcech správy se přiměřeně použijí ustanovení o shromáždění; k rozhodnutí svolá vlastníky jednotek správce</span><span style=”color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”> </span>

    Tedy nic o <span style=”color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”>souhlasu většiny všech vlastníků jednotek jak píšete vy.</span>

    U nás se hlasuje tak nějak podobně. Jsme SVJ s asi deseti procentním podílem “nevlastníků”, tedy družstevníků. SBD je správcem, takže zaměstnanec správy SBD svolává shromáždění vlastníků a přestože jeho hlas za členy SBD je proti hlasům všech vlastníků v jasné menšině vždy na Shromáždění vlastníky přehlasuje, protože většina vlastníků na schůze nechodí.

    Nestěžuji si tímto na nějaké nepravosti v našem SVJ, jakž takž tady zatím všechno funguje, jen poukazuji na to, jaké zmatky v této oblasti nadělali “inovátoři” po roce 1989

    Vlastně jednu anomálii tady přece máme. podle mých zjištění je patrně naše SVJ bez stanov! Náhodou jsem totiž zjistil, že ve stanovách z roku 2016 jsou špatné údaje, jiné č.p. jiný pozemek. Na správě SBD mě ujišťovali začátkem roku 2020 že to bude jednoduché opravit, na KS mi odpověděli, že takové stanovy jsou neplatné, ale dodnes tyto nestanovy na rejstříku visí a nikoho to “nebolí” 🙂

    odpověď na: Použití úroků z účtu SVJ #30234
    pavszalpavszal
    Účastník

    Omlouvám se že se nevyjádřím přímo k tématu, ale taky mne zaujalo ono “podle většinového názoru”. Dnešní zákony a normy jsou tak složité a nejednoznačné, že se sporné věci mnohdy řeší podle názorů (tak zvaných právních názorů). Zákony jsou tak složité a rozsáhlé, že je ani vysokoškolsky vzdělaný člověk nemůže ovládat všechny, ovšem na druhou stranu stále platí a nelze jinak, že neznalost zákona neomlouvá!

    odpověď na: odvolání předsedy a výboru #22127
    pavszalpavszal
    Účastník

    Tohle se asi moc nepovedlo? Cituji: “prostě musíte používat přesné termíny”

    Ovšem nejdřív mít zvoleného nového předsedu SVJ či nové členy výboru a až pak odvolávat ty staré asi taky není zrovna “přesný” postup, že…

     

     

    odpověď na: Podníkám – společné prostory #22126
    pavszalpavszal
    Účastník

    Hm, pán je nějaký zmatený, spojka nebo mu nic neříká, stejně jako slušné chování…

    odpověď na: plná moc #22125
    pavszalpavszal
    Účastník

    Ale ale, nějak sám sobě odporujete že? viz. první příspěvek

    Když je plná moc jednorázová a i když má náležitosti podle práva, pak při případném pokusu o druhé použití ji SVJ má právo či spíše povinnost “odfiltrovat” (váš výraz)

    odpověď na: měsíční platby v bytovém družstvu #22124
    pavszalpavszal
    Účastník

    Vážený pane, obávám se, že se mýlíte. Podle mne ani vlastník ani družstevník žádný “nájem” neplatí. Snad jediný rozdíl v platbách družstevníka a vlastníka může spočívat v tom, že družstevník splácí anuitu (pokud ještě není splacená), kdežto vlastník anuitu musel splatit najednou při převodu bytu do osobního vlastnictví.

    Totéž bych napsal lojzovi, ale s trollem co každému tyká se raději nebavím (pravidla diskuze – slušné chování)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)