odvolání předsedy a výboru

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 2 měsíci, 2 týdny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #11365 odpověď

  Evina

  Dobrý den, jaké kroky musíme udělat, aby bylo SVJ spravováno “profesionálním ” předsedou ? Předseda našeho SVJ a ani členové výboru nekomunikují, nedávají žádné informace o dění v SVJ a nechovají se jako řádní hospodáři.Většina vlastníků ( máme jich 108 ) má názor, že by chtěli předsedu a členy výboru odvolat.Děkuji za odpověď. Evina

   

   

 • Autor
  Odpovědi
 • #11367
   lojza

  Evino, a co vy si představujete pod takým hentotok “profesionální předseda”??

  Ono všichni mají plnou hubu keců jak to představenstvo dělá špatně ale ve výsledku když dojde na lámání chleba, tak se do těch “úžasných” funkcí nikdo nehrne!

  odpověď
 • #11379
  Pavel Pavel 
  Účastník

  Evino,

  pokud chcete odvolat výbor, tak postupujte podle § 1207/1 NOZ.

  Pokud míníte “profesionálním předsedou” externistu, nečlena SVJ, tak si to dobře rozmyslete. Jeho zájem nemusí být shodný se zájmy členů SVJ.

  Hezký den!

  odpověď
 • #11681
   lake

  Evino,

  v první řadě: nemůžete mít zároveň předsedu SVJ a výbor. To zákon vylučuje. Buď máte jedno, nebo máte to druhé. Asi jste mínila předsedu výboru, nikoliv předsedu SVJ. Ale pohybujete se v oblasti práva, a tak prostě musíte používat přesné termíny.

  K poněkud naivnímu dotazu na odvolání uvádím toto: Nemá žádný smysl odvolávat kohokoliv, dokud nebudete mít zvoleného nového předsedu SVJ či nové členy výboru v plném počtu. Určitě si vyberete z toho množství kandidátů, kteří se nedočkavě hrnou, aby nahradili odvolané členy výboru.

  odpověď
  • #11827
    lojza

   větu “Určitě si vyberete z toho množství kandidátů, kteří se nedočkavě hrnou, aby nahradili odvolané členy výboru.” jsi určitě myslel ironicky, jinak si to nedokážu vysvětlit:-)

   odpověď
Odpověď na: odvolání předsedy a výboru

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?