neexistujici SVJ

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu neexistujici SVJ

 • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Ladislav Laker a poslední změna proběhla před 4 týdny.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #29482 Odpovědět
   Petr
   Host

   Dobrý den, s hrůzou zjišťuji, že naše SVJ nikde není zapsáno. Náš dům stojí od roku 2016, my jsme se nastěhovali později. Každý měsíc zasíláme peníze do fondu oprav a na správu domu, ale zjišťuji, že pravděpodobně peníze nejdou kam mají. Kdo je zodpovědný? Majtel většinové části bytu(16) z 31, který vše zařizuje, stara se i o “ucetnictvi” a peníze jdou na jeho osobni účty. On nás vlastně oklamal. Všichni mu důvěřují a vlastně nemají žádný doklad o existenci SVJ.

  • #29483 Odpovědět
   lojza
   Host

   A Vy znáte název Vašeho SVJ? Jedno je jisté, pokud jste v OR nic nedohledal, tak žádné “naše SVJ” neexistuje!

    

   • #29487 Odpovědět
    PavelPavel
    Účastník

    Petře,

    předpokládám, že když jste kupoval byt, tak někdo podal návrh na vklad na KN. Stalo se tak?

    S ohledem na výstavbu v roce 2016 předpokládám, že SVJ existuje.

    Můžete sem dát adresu domu?

    Hezký den!

    • #29490 Odpovědět
     Petr
     Host

     <p>Rakouska 665 Mikovce okres Nymburk</p>

    • #29491 Odpovědět
     Petr
     Host

     <p>Milovice a ne Mikovice, </p>

    • #29492 Odpovědět
     Petr
     Host

     <p>Omlouvám se za ty překlepy,  píšu z mobilu </p><p>adresa je </p><p>Rakouská 665,</p><p>Milovice </p><p>okr.Nymburk</p>

    • #29493 Odpovědět
     PavelPavel
     Účastník

     Petře,

     v ARES je na adrese Milovice, Rakouská 665 evidováno 10 živnostníků, z toho jeden v insolvenci, ale žádná právnická osoba, tedy ani SVJ.

     [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

     V KN je zapsáno, že SVJ bylo založeno podle § 1200 NOZ. Po založení nedošlo k zápisu ve veřejném rejstříku a tak SVJ nevzniklo.

     Jako nejschůdnější řešení vidím zeptat se vlastnice 16 bytů paní Tamary Jelínkové, proč dokumenty  založeného SVJ nepředala do veřejného rejstříku.

     Problém asi bude minimálně s vedením účetnictví, s neukládáním účetních závěrek do veřejného rejstříku.

     Pochybuji, že by banka založila účet na SVJ, které není zapsané ve veřejném rejstříku. Takže asi posíláte peníze na účet paní Jelínkové. V případě její smrti budou peníze součástí dědictví, v případě konkurzu na paní Jelínkovou budou peníze součástí konkurzní podstaty.

     Od 1.1.2023 bude problém s evidencí skutečných majitelů atd.

     Stát má na vše sankce.

     Paní většinová majitelka možná jen udělala administrativní chybu, ale kdo ví.

     Hezký den!

    • #29494 Odpovědět
     Petr
     Host

     <p>Mockrát děkuji, bohužel v tomto případě se jedná o zaměrnou chybu. Když jsme několikrát na schůzi s něčím nesouhlasili, vždy nás majtel 16 bytů “prehlasoval” počtem hlasů.  Tak vlastně o všem vždy rozhodoval sám.  </p>

    • #29499 Odpovědět
     Ladislav Laker
     Host
     • Petr zde napsal: “<em style=”box-sizing: inherit; color: #777777; font-family: -apple-system, system-ui, BlinkMacSystemFont, ‘Segoe UI’, Helvetica, Arial, sans-serif, ‘Apple Color Emoji’, ‘Segoe UI Emoji’, ‘Segoe UI Symbol’; font-size: 17px;”>Když jsme několikrát na schůzi s něčím nesouhlasili, vždy nás majtel 16 bytů “prehlasoval” počtem hlasů.  Tak vlastně o všem vždy rozhodoval sám.“

     Petře, co zde píšete je totální nesmysl.

     Většinovým vlastníkem jednotek je paní Tamara Jelínková. Při hlasování nemůže většinový spoluvlastník nikdy přehlasovat ostatní vlastníky jednotek! Podle § 1191 odst.  platí, že k přijetí rozhodnutí se vyžaduje souhlas většiny hlasů všech vlastníků jednotek a souhlas většiny všech vlastníků jednotek. Jedna paní Jelínková nikdy nepřehlasuje ostatní vlastníky jednotek.

     Kdo se nestará o svá práva, ten o ně přichází.

      

      

    • #29495 Odpovědět
     Petr
     Host

     <p>Takže peníze z fondu oprav pravděpodobně neuvidíme. Riskují něco já jako vlastnik bytové jednotky? </p>

  • #29484 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   “… zjišťuji, že pravděpodobně peníze nejdou kam mají.”
   To je věta s nulovou informační hodnotou.

   “Kdo je zodpovědný?”
   Zodpovědný za co? Za nedělní nákup v Kaufladu, za počasí? Nebo chcete vědět kdo je odpovědný za správu domu? Možná je to správce uvedený v prohlášení. To musíte přece vědět Vy. My netušíme jaký je obsah vašeho prohlášení.

   “On nás vlastně oklamal.”
   Jak?

   • #29489 Odpovědět
    Petr
    Host

    <p>Rakouska 665, Milovice okres Nymburk</p>

   • #29496 Odpovědět
    PavelPavel
    Účastník

    Petře,

    situaci Vám nezávidím.

    Osobně, pokud navazuji kontakt např. s novým dodavatelem, tak si nejdříve zjišťuji veřejné informace o něm. Např. údaje z veřejného rejstříku. Tam lze zjistit, zda SVJ vzniklo. Tak jsem postupoval i při koupi bytu, protože jsem chtěl vědět jak SVJ hospodaří. Takže pro příště. Vím, že v současné situaci Vám to nepomůže.

    Pokud SVJ nevzniklo, tak žádný vlastník nemůže prodat svůj byt (§ 1198/2 NOZ). S tím bych seznámil paní kadeřnici, co vlastní 16 bytů. Můžete to sdělit i ostatním spoluvlastníkům, protože mají neprodejné byty. To už by se vyplatilo najmou advokáta.

    Do doby než vznikne SVJ se řídíte § 1191 a 1192 NOZ. Z § 1192 cituji: “Na návrh některého vlastníka jednotky soud správce odvolá a jmenuje nového správce, pokud je pro to důležitý důvod.” Za důležitý důvod spatřuji skutečnost, že byty jsou bez vzniku SVJ neprodejné (1198/2 NOZ).

    Držím palce!

    • #29497 Odpovědět
     Petr
     Host

     <p>Mockrát Vám děkuji, opravdu jste mi pomohl. Přeji hezký den Petr</p>

  • #29488 Odpovědět
   Petr
   Host

   <p>Adresa je Rakouska 665, Milovice. Každý rok dostáváme evidenční list s rozlišením splátek. Titul evidenční listů je : Evidenční list vlastníka jednotky c….., která je součástí SVJ .</p>

   1. Oklamat způsobem, že nejsme SVJ a peníze tedy  posíláme kam když ne na účet SVJ? Normálního člověka,  asi když dostane evidenční list s nadpisem :” evidenční list bytové jednotky, která je součástí SVJ” asi nenapadne, že SVJ vlastně neexistuje.
   2. Samozřejmě na evidenční listu je podepsán zodpovědný člověk,  ale když vlastně SVJ neexistuje, tedy aspoň jsem ho nedohledal na internetu, je zodpovědná osoba, která je na evidenční liště podepsaná vůbec zodpovědná? Když vlastně neexistuje SVJ? 
   • #29498 Odpovědět
    lojza
    Host

    No, když se tak koukám do OR, tak paní Tamara Jelínková je v “podnikání” celkem čilá.

   • #29500 Odpovědět
    Ladislav Laker
    Host
    • Petře, napsal jste: “Normálního člověka,  asi když dostane evidenční list s nadpisem: ”evidenční list bytové jednotky, která je součástí SVJ” asi nenapadne, že SVJ vlastně neexistuje.” 

    Naopak. Inteligentního člověka ihned napadne, že ten nadpis je podezřelý, protože obsahuje naprostý nesmysl: jednotky přece  nejsou součástí SVJ!!!

    Inteligentní člověk z toho nadpisu pozná, že správu domu vykonává naprostý právní analfabet. A tuší že toho tedy bude špatně mnohem víc, než jen ten nesmyslný nadpis.

    Inteligentní člověk si před koupí bytu přečte stanovy SVJ ve sbírce listin rejstříkového soudu. Kdybyste se byl o toto pokusil, mohl jste hned zjistit že SVJ pro dům ještě  nevzniklo.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: neexistujici SVJ

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner