Komentujeme: Krátkodobé pronájmy

olněním proticovidových opatření se opět začíná probouzet cestovní ruch a s ním i krátkodobé pronájmy. V domech, kde časté střídání nebydlících působí problémy, se stále zajímají o možnosti, jak krátkodobé pronájmy omezit nebo zcela zakázat. Může jim v současnosti pomoci platná legislativa, případně úprava stanov?

Vlastnictví bytu a přehled daní 2020: Co a kdy musíte zaplatit?

S vlastnictvím bytu se pojí hned několik daňových a poplatkových povinností. Je povinností podat včas daňové přiznání a daň v termínu uhradit. Při pochybení přicházejí rychle na řadu sankce. Co a kdy musíte jako vlastník bytové či nebytové jednotky a případně i jako člen orgánu či zaměstnanec SVJ hradit?

Česko čeká odpadková revoluce. Změní i ceny za komunální odpad

Vláda včera schválila soubor nové odpadové legislativy. Mezi hlavní změny patří postupné zvyšování poplatku za ukládání odpadů na skládky, zavedení třídicí slevy z tohoto poplatku, zákaz skládkování využitelných odpadů a uzákonění tzv. systému PAYT, kdy občané platí za svoz odpadu podle toho, kolik ho vyhodí do černé popelnice.

Jaká pravidla platí pro zvyšování nájemného?

Zvyšování plateb za bydlení v nájemním bytě není nikdy příjemná záležitost. Obecně platí, že zvyšování nájemného je především o dohodě mezi pronajímatelem a nájemcem. Pokud ale dohoda není z jakéhokoliv důvodu možná, lze využít pravidla, která určuje občanský zákoník.

Cookie Consent with Real Cookie Banner