Jaké jsou letošní trendy ve výzdobě vánočního stromečku?

Začněme hned dobrou zprávou: letošní vánoční stromek můžete mít ozdobený přesně tak, jak se vám líbí. I tak máte vysokou pravděpodobnost, že se trefíte do některého z letošních trendů. Navíc i letos nabízejí výrobci a prodejci vánočních ozdob řadu vysloveně módních záležitostí.

Trendy barvy letošních Vánoc: Dekorace v něžně růžové nebo elegantní modré

Kromě tradičních barev letošní vánoční výzdobě vládne růžová a modrá. Růžová je teplá barva, která vrací prostoru citlivého ducha doby. V doprovodu se zlatou, stříbrnou nebo bílou vytváří jemné moderní prostředí s notnou dávkou nostalgie a dodává prostoru nádech lehkosti. Vedle bílé působí svěže a živě, po boku stříbrné zase elegantně a půvabně.

Není růžová váš šálek čaje? Zvolte další z trendy barev letošních Vánoc. Z jasně modré barvy vychází příjemná svěžest a lehký chlad. Jemně světlá modř působí nekompromisní jasností. Modrý odstín dává vyniknout bílým a přírodním doplňkům, jejich spojením vykouzlí světlé prostředí. Bílou ještě více rozzáří a vyzdvihne vánoční charakter. Světlejší tóny s modrou elegantně kontrastují.

Netradiční ozdoby pro letošní rok

Kromě klasických vánočních ozdob, jako jsou například malované závěsné koule, hvězdy, vločky, zvonky nebo svíčky, přicházejí na řadu i současné trendy. V nabídce obchodů můžete ale najít i netradiční kousky. K těm zajímavým patří například péřové boa, chundelaté závěsné koule nebo andělská křídla. Vytvoří romantickou atmosféru a nahradí klasické vánoční ozdoby na stromku, hodí se například jako výzdoba do oken nebo ozdobí štědrovečerní tabuli. Všechny vánoční dekorace a ozdoby lze se špetkou fantazie snadno kombinovat. Přírodní materiály, plastové nebo keramické figury a různé barevné odstíny vytvoří vždy jinou originální atmosféru. Například doplnění zlaté barvy rázem vykouzlí nádech luxusu. Použitím přírodních dekorací, živých větví a šišek docílíte staročeských Vánoc. A přidáním umělého sněhu vytvoříte kouzelnou pohodu Vánoc.

Čtěte také:  Jak se zbavit blech v bytě? Pozor, jejich hlavní sezóna právě začíná!

Retro i na stromečku

Výrobci a prodejci vánočních ozdob nezapomínají ani na stále oblíbené retro. Škála barev je široká – nechybí azurová, růžová, zelená, v kombinaci s černou a zlatou a také různými materiály. Připočtete-li módní neobvyklé textury, materiály i vzory, budete mít letos na stromečku ozdoby, která vás jen tak nepřestanou bavit.

Vánoční dekorace s příběhem

„Kromě klasických závěsných dekorací roste zájem o vytváření vánoční atmosféry prostřednictvím zimní scenérie a za využití zajímavých figur zvířat nebo vánočních osob. Mezi oblíbené trendové dekorace letos patří zimní scenérie s různými motivy – pohádkové vesničky, vánoční tržiště, zasněžené domky. Vytváří kouzelnou atmosféru včetně světelného, zvukového a pohybového efektu. Jsou tak atraktivní dekorací nejen pro děti, ale i dospělé,“ popisuje letošní trendy Vánoc Tadeáš Tenkl, odborník z oddělení dekorací v projektových marketech Hornbach.

Součástí letošní vánoční nabídky jsou i venkovní nafukovací nebo keramické figury. Sněhový jednorožec, hrající andělíček nebo klasický nafukovací sněhulák jsou originální dekorace, které na i na balkoně nebo na terase zaručeně upoutají pozornost. Některé postavy mají zabudované LED osvětlení a integrovaný nafukovací systém, který stačí pouze zapojit do elektrické sítě.

Typickou vánoční atmosféru dotváří osvětlení, které vytvořené náladě dodává patřičné kouzlo. Na pultech prodejen se dá vybrat z nepřeberného množství vánočních LED řetězů s variabilním počtem diod, rozmanitých tvarů a barev. Stále oblíbeným trendem jsou také bateriová osvětlení, která usnadní dekorování bez elektrických kabelů. Světelný řetěz tak snadno lze umístit na vánoční stůl, věnec nebo do venkovních prostor, kde není přívod elektrického proudu.

Nekonečné variace na klasiku

Nejste příznivci zkoušení nových stylů Vánoc? Zůstanete-li i věrni tradiční lesní zelené a klasické červené, ani letos tak nic nezkazíte.

Lesní zelená je rázná sebevědomá barva s moderním podtextem. Je to tón, který překvapí, a zároveň okouzlí. V době Vánoc vytvoří klidnou atmosféru a atraktivně oživí prostor. V kombinaci s tmavými a teplými odstíny vyzařuje útulností. Ve spojení se světlými a lesklými barvami působí mysticky.

Čtěte také:  Bydlení a pocit štěstí spolu souvisí víc, než si myslíte

Tradiční červená barva je extravagantní, plná vášně a magie. Atraktivní dekorace v působivých červených akcentech vytváří o Vánocích krásnou a silnou atmosféru. Je ideální pro kombinaci se dřevem i ostatními barvami. Se sklem a světlými tóny vytvoří stylový kontrast, aniž by působila zpupně.

Červenou doplňují i další stálice. Je zde dominance stříbrně šedé, žlutozlaté, teplé béžové, tmavší červené, bílé i tmavě šedé. Tak by se dal ve zkratce představit tradiční styl, který je i letos v designu velmi populární.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?