Jak si v létě užít pohodu na balkóně a lodžii

Lodžie či balkon jsou vítaným benefitem bytu, díky kterému získáte možnost užít si kdykoliv venkovní posezení, a přitom zůstat v soukromí svého domova. Jak si místo zútulnit a v létě zde vytvořit příjemný prostor pro relax, aniž byste byli na očích všem sousedům a museli čelit ostrým slunečním paprskům?

Ob Mora Domino Wok 3

Králem kuchyně je indukce

I když si asi spousta z nás přeje mít kuchyni velkou, často si musíme vystačit se skromnějším prostorem. A nemusí to být žádné nouzové řešení. Naopak, s vhodnými spotřebiči můžete své kuchařské možnosti podstatně rozšířit a přitom ještě lépe využít omezený prostor.

1

Kdy jsme povinni umožnit vstup do bytu?

I když máte byt ve vlastnictví, může vám z různých důvodů vzniknout povinnost umožnit vstup do bytu cizí osobě. Ačkoliv má ze zákona vlastník k bytové jednotce výlučné dispoziční právo, je toto v zákonem vyjmenovaných případech omezeno. Omezení přitom vždy sledují určitý účel, obvykle chrání jiné vlastníky či brání tomu, aby vlastník své vlastnické právo zneužil.

Xr:d:dafbg8gm94y:35,j:28133445732,t:22060808

Vytřídit knihovnu není tak obtížné, jak se může zdát

Knihovna je v našich příbytcích často pouhým artefaktem, doplňkem v obývacím pokoji, který se v průběhu času více či méně rozrůstá a nezřídka je ponechán vlastnímu osudu. Zejména ve větších knihovnách se jejich protřídění může zdát téměř jako nadlidský výkon. Není to ale až tak obtížné a pro každý typ knihovny existuje řešení.

Firm G21725f416 1920

Pozor na podpojištění nemovitosti a domácnosti

Průzkum České asociace pojišťoven mapující poptávku po pojistných produktech potvrdil, že pojištění nemovitosti a domácnosti dokonce upřednostňujeme před životním pojištěním. „Samotná existence pojistné smlouvy však ještě nemusí znamenat, že je váš domov dostatečně pokryt pojistnou ochranou. Rozhodují především údaje oznamované pojistníkem a smlouva může plnit svůj účel pouze tehdy, jsou-li tyto hlášené parametry úplné a pravdivé.

Email.seznam

Nekonvenční odstín barvy může při správném použití v interiéru hodně pomoci

Odstíny růžové určitě nepatří mezi barvy, které bychom v interiéru běžně používali. Právě díky své nevšednosti se ale může stát zajímavým prvkem, který interiér ozvláštní. Důvodem navíc může být i fakt, že si ji oblíbili i designéři. Zaujala i Pantone Color Institute, který je léta považován za vůbec nejvyšší instituci ve svém oboru a každoročně vyhlašuje barvu roku. Pro rok 2023 se jí stala barva Viva Magenta. Jaká je to barva? Růžová. Jak přesně vypadá a jak ji co nejlépe zakomponovat do interiéru?

Top View Woman Hands Getting Ready To Travel Vacation Packing Suitcase Use Konmari Method

Proč doma uklízet podle Marie Kondo

Marie Kondo pochází z Japonska a sama o sobě říká, že je úklidová konzultantka. Proslavila se svým nekompromisním přístupem k úklidu a organizaci. Její metoda vychází z nauky Feng Shui a také z minimalismu. Základem principu je harmonické uspořádání věcí kolem nás a očistit prostor od nedůležitých věcí. Podle této metody bychom se měli obklopovat jen věcmi, které nám dělají radost.

Cookie Consent with Real Cookie Banner