© Saint Gobain Construction Products Cz A.s.divize Rigips

Králem mezi materiály využívanými na rekonstrukci bytu je sádrokarton

Sádrokarton umí překvapit. Popularitu si získal zejména díky všestrannosti a snadné manipulaci. Sádrokartonové (SDK) desky umožňují v krátkém čase vytvořit lehkou, ale přitom odolnou konstrukci. Speciální příměsi propůjčují deskám další specifické vlastnosti jako je například nehořlavost, odolnost proti vlhkosti nebo extrémní pevnost.

1

Opravy a údržba pronajatého bytu. Kdo a co hradí?

Co vše lze zahrnout pod pojem drobné opravy a běžné údržby, vymezuje nařízení vlády č. 308/2015 Sb. Pronajímatel a nájemce si mohou v nájemní smlouvě vymezit odlišně od nařízení, co se myslí drobnou opravou a běžnou údržbou bytu, nesmí tím však dojít ke krácení práv nájemce. Jak to bude v praxi? Komentář pro vás připravilo Sdružení SON v rámci svého projektu Odborného bytového poradenství.

Jak si v létě užít pohodu na balkóně a lodžii

Lodžie či balkon jsou vítaným benefitem bytu, díky kterému získáte možnost užít si kdykoliv venkovní posezení, a přitom zůstat v soukromí svého domova. Jak si místo zútulnit a v létě zde vytvořit příjemný prostor pro relax, aniž byste byli na očích všem sousedům a museli čelit ostrým slunečním paprskům?

Ob Mora Domino Wok 3

Králem kuchyně je indukce

I když si asi spousta z nás přeje mít kuchyni velkou, často si musíme vystačit se skromnějším prostorem. A nemusí to být žádné nouzové řešení. Naopak, s vhodnými spotřebiči můžete své kuchařské možnosti podstatně rozšířit a přitom ještě lépe využít omezený prostor.

1

Kdy jsme povinni umožnit vstup do bytu?

I když máte byt ve vlastnictví, může vám z různých důvodů vzniknout povinnost umožnit vstup do bytu cizí osobě. Ačkoliv má ze zákona vlastník k bytové jednotce výlučné dispoziční právo, je toto v zákonem vyjmenovaných případech omezeno. Omezení přitom vždy sledují určitý účel, obvykle chrání jiné vlastníky či brání tomu, aby vlastník své vlastnické právo zneužil.

Xr:d:dafbg8gm94y:35,j:28133445732,t:22060808

Vytřídit knihovnu není tak obtížné, jak se může zdát

Knihovna je v našich příbytcích často pouhým artefaktem, doplňkem v obývacím pokoji, který se v průběhu času více či méně rozrůstá a nezřídka je ponechán vlastnímu osudu. Zejména ve větších knihovnách se jejich protřídění může zdát téměř jako nadlidský výkon. Není to ale až tak obtížné a pro každý typ knihovny existuje řešení.