Ob Pexels Dzenina Lukac 754263

Světelné znečištění je nejvyšší v době Vánoc. Co nám nejvíce škodí?

Svítící řetězy, girlandy a ozdoby sice každoročně hlásí příchod Vánoc, zároveň však okolo období adventu zvyšují míru světelného smogu, který má negativní dopady na lidské zdraví. Jeho důsledkem mohou být například psychogenní onemocnění, ale i nekvalitní spánek. Ten narušuje zejména modré světlo z LED svítidel, která se díky své malé energetické náročnosti používají na veřejných prostranstvích i v domácnostech stále častěji.

Pexels Dima Valkov 3314866

Vánoční trendy roku 2022. Jakou výzdobu zvolíte vy?

K období adventu neodmyslitelně patří radostná atmosféra příprav na vánoční svátky. S tím jde ruku v ruce výzdoba v podobě vánočních dekorací, ozdob či betlémů, ale i hřejivé světlo svíček a vánoční vůně. V jakém duchu se nese design letošních Vánoc? Přinášíme vám vánoční trendy, pomocí nichž vykouzlíte sváteční náladu ve svých domovech.

Top View Woman Hands Getting Ready To Travel Vacation Packing Suitcase Use Konmari Method

Proč doma uklízet podle Marie Kondo

Marie Kondo pochází z Japonska a sama o sobě říká, že je úklidová konzultantka. Proslavila se svým nekompromisním přístupem k úklidu a organizaci. Její metoda vychází z nauky Feng Shui a také z minimalismu. Základem principu je harmonické uspořádání věcí kolem nás a očistit prostor od nedůležitých věcí. Podle této metody bychom se měli obklopovat jen věcmi, které nám dělají radost.

Vyzkoušejte osvědčené tipy, jak uskladnit ořechy v bytě, aby se nekazily

Sezóna vlašských ořechů je tady a my opět stojíme před úkolem, jak je udržet v perfektním stavu pro pozdější využití. Způsobů, jak vlašské ořechy uchovávat, je řada. Stačí ale malé pochybení a za několik týdnů si na nich už budou pochutnávat moli nebo je zničí plíseň. Jak bychom měli při uchovávání vlašských ořechů správně postupovat?

Bg Protisluneční Sklo2

Jak mohou okna pomoci snížit vedro v bytě?

Příjemné klima v bytě se v době letních veder snažíme zajistit všemi možnými způsoby. Základem je v maximální míře zabránit venkovnímu horkému vzduchu a slunci dostat se dovnitř. Orientaci oken vzhledem ke světovým stranám změnit nedokážeme, vliv má ale i rozložení oken a typ jejich výplně, které již ovlivnit lze.

Cookie Consent with Real Cookie Banner