Hotovo 672x514

Jak omezit hluk z okolních bytů

Mimořádně důležitým kritériem pohody bydlení je klid. Trvalý hluk může způsobit i závažné zdravotní problémy. V tom lepším případě se hluk považuje pouze za rušivý element, který nám vadí. V mnoha případech má situace řešení.

Ob Finance G426e11ed2 1920

Neprávem zdražené energie. Netýká se to i vás?

Nadřízený energetický úřad varuje před nekalými praktikami některých energetických společností, které zvyšují ceny za odběr energií neoprávněně. Respektive způsob, jakým tak činí, je mnohdy podle litery zákona nedostačující, a tudíž neplatný. O jaké případy jde?

Light Bulb G84d6bb57a 1920

Prahu postihl rozsáhlý blackout. Jaké jsou možnosti záložních zdrojů?

Výpadek elektrické energie dnes zasáhl značnou část Prahy. Postižená je především pravá strana Vltavy, hasiči mají hlášeny výpadky v Záběhlicích, na Chodově ale také na Vinohradech nebo Vysočanech. I když porucha není způsobena v souvislosti s aktuální světovou krizí, dozajista se jedná o vážnou výstrahu jak pro Čechy jako jednotlivce, tak i firmy.

1

Reklamace rekonstrukce domu či bytu

Rozhodili jste se investovat do opravy bytu a výsledek nedopadl podle vašich představ? Nebo se zhotovitel nedržel domluvy a rekonstrukci provedl podle sebe? V takovém případě je na místě rekonstrukci reklamovat. Jak postupovat a které dokumenty jsou pro úspěšnou reklamaci důležité?

Illegal,dump,near,the,country,sand,road,in,the,country

Co s nimi? Kromě sběrného dvora si pro staré elektrospotřebiče můžete objednat bezplatný odvoz

Černých skládek ve městech a jejich okolí přibývá. Také v mnoha domácnostech najdeme již nepoužívané elektrospotřebiče a další objemný odpad, který někdy končí nenápadně odstaven ve společných prostorách domu, případně se objeví vedle popelnice. Je zde přitom několik možností správné likvidace, včetně bezplatného odvozu.

Cleaning Water Condensation On Window

Mlžení a rosení oken. Kde je problém?

S nástupem zimy se v některých domácnostech opět objevuje problém. Okna se začínají mlžit, často se objevují i stékající kapky vody. Je to problém jak ve starších domech, tak i v některých novostavbách. V novostavbách, nebo po výměně oken nás zajímá, zda se jedná o problém, který je nutné řešit v rámci záruční doby. Ani u starších domů se nechceme s nepříjemným rosením oken smířit.

Foto Istock

Při práci z domova nezapomínejte dodržovat základní zásady

Alespoň částečná práce z domova pro mnoho firem i podnikatelů již zůstává součástí výkonu profese. Častým problémem je ale nižší efektivita práce a dokonce určitá nepohoda, která práci z domova provází. Nedaří se vám práce z domova tak, jak byste chtěli nebo potřebovali?

Cookie Consent with Real Cookie Banner