Deset trendů pro moderní a praktickou kuchyni přímo od designéra

Přemýšlíte nad rekonstrukcí kuchyně? Bude lepší v jednoduchém a chladivém industriálním stylu, nebo by se vám více líbila v hřejivé provensálské podobě? A otázek přibývá. Jak se v tom všem vyznat a podle čeho vybírat? Je důležité vše důkladně promyslet a nebát se poradit se s odborníkem. Nebo se vám rovnou bude líbit některý z deseti tipů designéra?

1. Na míru potřebám

Kuchyně by měla být nejenom krásná, ale hlavně praktická. Základem je racionální rozvržení kuchyně a využívání moderních technologií, které kuchyňské činnosti maximálně zjednodušují.

Co k dokonalé kuchyni dneška rozhodně patří, jsou výsuvné systémy. Spolu s nejrůznějšími vnitřními organizéry umožňují snadný přehled nad uloženým nádobím i potravinami.

Návrh kuchyně by vždy měl vycházet z vašich potřeb. Vaříte rádi? Hostíte často přátele? Nebo jste příznivci dovážkových služeb?

2. Kuchyň za stěnou

Zajímavou variantou, která mnohé překvapí, je okamžitě uklizená kuchyň díky velké posuvné ploše, která je schopna fungovat jako pevné rolety. Ovládá se elektronicky nebo pomocí dveří, které se zasouvají mezi jednotlivé kuchyňské moduly. Máte zrovna dovařeno, návštěva je už za dveřmi, ale vaše kuchyň vypadá jako po výbuchu? Není problém. Jednoduše ji zavřete. Takové řešení oceníte zejména v garsoniérách a všude tam, kde je kuchyně součástí otevřeného prostoru interiéru.

3. Bez úchytek

Časy, kdy člověk řešil, jaké úchytky si do své nové kuchyně vybere, jsou dávno pryč. Moderní design vyžaduje jednoduchost, a čistotu linie. K tomu zkrátka úchytky nesedí a tak jsou nahrazeny dotykovým otevíracím systémem, který funguje na principu stlačení.

4. Pastelové barvy vedou

Bílá je na ústupu. Místo ní se vrací barvy. Rozhodně se tedy nemusíte bát volit barvu, která je vašemu srdci nejbližší. Kdo má romantickou duši a miluje provensálský styl, může sáhnout po oceánově modré nebo šalvějové barvě. Obě jdou ruku v ruce s tmavšími tóny. A co víc? Obě uklidňují. Takže vaše kuchyně pro vás může být zónou klidu a míru.

Čtěte také:  Pěšky, nebo výtahem? Jak poznáme, zda je bezpečný?

5. Výrazná kuchyň překvapí

Pokud ale máte v oblibě výraznější barvy, nevadí. V kurzu je třeba sytě fialová, tmavě modrá nebo další barvy, které by v kuchyni nikdo nečekal. Se sklem a dřevem které jsou trendy, se dají výrazné barvy velmi dobře kombinovat. Fantazii se zkrátka meze nekladou. „V současné době výrobci HPL fólií nabízejí nepřeberné množství různých barev a dekorů, takže se nejen na pracovních deskách, kde se HPL používá nejvíc, můžeme setkat s rozmanitými vzory, nápisy, logy, barvami i na dvířkách, nebo na odkapových stěnách. V současné době dokážeme zkombinovat trvanlivost a osobitý, přepychový vzhled kuchyně díky moderním materiálům,“ sdělila Jana Hradecká z designové školy Intermezzo.

6. S černou nešlápnete vedle

Nic ale nepokazíte ani starou dobrou černou. I když by se tato barva mohla někomu zdát poněkud pohřební, patří mezi stálice kuchyňského designu. V kontrastu se světlými barvami a ve správné kombinaci s různými materiály dokáže černá vytvořit dojem naprostého luxusu.

7. Vyhledávaný industriál

Jeden z nejoblíbenějšího je industriální styl, který je čistý a praktický. Dominují v něm kovové prvky a přírodní materiály. Mramor a dřevo k sobě krásně ladí. Je úplně jedno, jestli bydlíte v paneláku, v bytě po babičce v činžáku v centru města nebo v novostavbě, která má to nejlepší za sebou. Pokud si všechna tato místa podle vás zaslouží renovaci, směle do toho! Existuje nespočet variant, jak můžete těmto bytům pomoci od zastaralosti a vdechnout jim nový život.

8. Osvědčená klasika

Nic ovšem nezkazíte ani lakovanými plochami a masivem. Tato kombinace je jakousi klasikou. Dohromady s vhodnými doplňky však dokáže vytvořit velmi nadčasový kuchyňský model.

9. Multifunkční ostrůvek

To stejné platí i pro kuchyňské ostrůvky, které nejsou žádnou novinkou. Tento trend, jenž přišel ze zámoří, se stále vyvíjí. Pokud se na něj společně s kuchyňským designérem zaměříte, zjistíte, že se s ním dá vyloženě čarovat. Co takhle bílou, lesklou kuchyň zkombinovat s dřevěným ostrůvkem, který může sloužit jako úložný prostor, klasická pracovní deska nebo mycí plocha?

Čtěte také:  Nové celoskleněné dveře SAPGLASS v retro designu

10. Ať žije retro!

Pokud ale nejste zastánci moderny a radši byste svému bytu zachovali původní koncepci, není problém. Původní kuchyň můžete repasovat, přelakovat nebo vyměnit pracovní desku a starý dřez. Jelikož žijeme v době, kdy se trendy z let 70. a 80. vrací, nebude jistě problém sehnat plně funkční elektrospotřebiče, bytové doplňky, dekorace nebo tapety.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?