D 1

Termín pro podání daňového přiznání pro daně z nemovitosti se blíží. Koho se týká?

Získali jste v minulém roce nemovitost? Pak se vás týká podání přiznání k dani z nemovitých věcí. Pozor, finančnímu úřadu ale musíte oznámit i to, pokud jste nemovitost prodali, darovali nebo jinak pozbyli. Lhůta pro podání daňového přiznání je již 31. ledna. Zaplatit daň nebo alespoň její část poté musíte do 31. května 2023.

D 768x562

Jak reagovat na oznámení o zvýšení ceny za dodávky energií?

Na spotřebitelskou poradnu dTestu se v posledních dnech obracejí desítky spotřebitelů s dotazy k postupu dodavatelů energií, kteří jim sdělují, že jsou nuceni zdražit dodávky elektřiny nebo plynu i u smluv s garantovanou cenou na dobu určitou. Mají na to dodavatelé právo? Co má spotřebitel v takové situaci udělat?

Ob Akustika Oken Zdroj Building Glass, Saint Gobain (2)

Správně zvolené zasklení oken omezí pronikání hluku zvenčí

Svět kolem nás je čím dál hlučnější, což se podepisuje na našem fyzickém i duševním zdraví. Dlouhodobé vystavení hluku totiž může vést k poruchám soustředění a spánku i k horší imunitě. Důležitá je správná volba zasklení okna. Každý typ skla totiž jinak zpracovává různé frekvence a volba toho správného vám pomůže eliminovat zvuky, které vás doma ruší nejvíce. Akustika by tak měla být tím prvním, na co se při pořizování či výměně oken zaměříte.

Bg Protisluneční Sklo2

Jak mohou okna pomoci snížit vedro v bytě?

Příjemné klima v bytě se v době letních veder snažíme zajistit všemi možnými způsoby. Základem je v maximální míře zabránit venkovnímu horkému vzduchu a slunci dostat se dovnitř. Orientaci oken vzhledem ke světovým stranám změnit nedokážeme, vliv má ale i rozložení oken a typ jejich výplně, které již ovlivnit lze.

Metadata Start

Vysoké letní teploty mohou zavinit prasknutí skla v okně. Ve kterých případech to hrozí?

I po několikaletém bezproblémovém užívání může sklo v okně či dveřích náhle prasknout. K tomuto jevu zvanému termální lom dochází v důsledku nerovnoměrného zahřívání povrchu skla. S vysokými letními teplotami se tak zvyšuje i riziko praskání skel. Čeho se vyvarovat, aby termální lom skla nehrozil, i jak předejít přehřívání skel?

Cookie Consent with Real Cookie Banner