Rekuperace tepla – zatočí s vysokými účty i nadměrnou vlhkostí

Hned několik problémů najednou dokáží vyřešit inteligentní rekuperační jednotky, jež jsou dostupné v České republice. Níže se spolu pojďme podívat na výhody tzv. decentralizovaného systému rekuperace.

Jak rekuperace tepla decentralizovaným systémem funguje?

Na obvodové zdi jsou instalovány jednotky, jejichž fungování je synchronizováno tak, aby jedna sada jednotek v jednu chvíli nasávala teplý vzduch z interiéru a vypouštěla jej ven, a druhá sada ve stejnou chvíli nasávala zvenčí studený vzduch a po jeho ohřátí jej vypustila do místnosti.

Rekuperace probíhá automaticky a opětovně využít lze až 91 % tepla, což znamená až 50 % úsporu na účtech za teplo. Starosti si přitom nemusíte dělat s náklady na instalaci rekuperačních jednotek, ta má podobou „pouhého“ vyvrtání otvoru o průměru 162 mm a hloubce min. 270 mm.

Rekuperace vás zbaví nejen vysokých účtů za teplo, ale také nečistot v ovzduší

Nižší účty za teplo ale nejsou jediným pozitivem, které rekuperace přináší. Mezi další výhody patří to, že rekuperační jednotky zbaví vzduch nasávaný zvenčí pylů, virů, nečistot a nadměrné vlhkosti. Stejně tak, rekuperační jednotky umí upravit svůj výkon s ohledem na aktuální teplotu a vlhkost vzduchu v interiéru. Pokud např. vlhkost vzduchu překročí vámi nastavené limity, jednotky GetAir adekvátně tomu upraví svůj výkon. Toto řešení je ideální pro místnosti, kde jednorázově dochází k výrazným výkyvům teploty a vlhkosti vzduchu, typicky kuchyně a koupelna.

Každá místnost dle libosti…

Výhodou decentralizace zpětného využívání tepla je, že jednotlivé jednotky pracují na sobě nezávisle, tj. pokud jednotky umístěné v koupelně zjistí zvýšenou vlhkost a teplotu, zvýší se jejich výkon, ovšem výkon jednotek v ostatních místnostech zůstává stejný.

Interiér si takto můžete sami rozdělit na různé zóny, např. dle teplotních referencí jednotlivých členů domácnosti.

Čtěte také:  Bytové doplňky aneb buďte kreativní i v interiéru

Ať už vás trápí „jen“ vysoké účty za teplo, nebo i zvýšený výskyt vlhkosti a zplodin ve vaší domácnosti, určitě se začněte zajímat o to, jaké jsou výhody opětovného využití tepla ve vašem konkrétním případě.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?