Proměňte obyčejnou koupelnu v domácí lázně!

Horká voňavá koupel. Po uspěchaném dni stráveném v sychravém počasí není nic lepšího. Že vaše koupelna zrovna nevypadá jako oáza klidu a relaxace? Nevadí, poradíme vám několik triků, jak obyčejnou koupelnu proměnit v domácí lázně.

Funkce koupelny se za posledních několik desetiletí proměnila. Trávíme v ní daleko více času než naše babičky a koupelny jsou také čím dál větší. Už nejsou jen místem očisty, ale často také rozmazlování a odpočinku. A pro pocit domácích lázní nemusíte mít zrovna vířivku nebo saunu, stačí pár jednoduchých úprav…

Atmosféra hodně souvisí se světlem. Jak je na tom vaše koupelna?

I kdybyste neudělali žádnou jinou změnu, atmosféra určuje to, jak se budete v koupelně cítit. „Atmosféru můžete jednoduše měnit podle osvětlení. Ideální je takové, které umí měnit teplotu světla. Ráno vám bílé „denní“ světlo pomůže perfektně nanést make-up a žluté světlo vykouzlí příjemnou atmosféru pro večerní koupel. Uklidňující atmosféru rozhodně navodí svíčky,” radí Veronika Sádovská, Creative Hunterka Bonami.cz.

V koupelně musí panovat řád. Opravdu všechno potřebujete?

Aby měla mysl možnost uklidnit se a odpočinout si, neměl by vás vyrušovat nepořádek nebo chaos. Udržujte proto koupelnu uklizenou. Čím méně zbytečností, tím méně práce s jejich nekonečným uspořádáváním a úklidem. Ujistěte se, že v koupelně máte pouze věci, které potřebujete a nemilosrdně se zbavte všeho, co nepoužíváte. Každá věc by měla mít své místo, používejte košíky a organizéry a jednou za čas koupelnu pořádně provětrejte.

Harmonii pomůže správně zvolená barevnost. Stačí sladit doplňky

Slaďte barevnost. „Nemusíte hned vymlátit kachličky, stačí, když barevně sladíte textilie, sprchový závěs a třeba stojánek na kartáčky. Na psychiku působí relaxačně přírodní nebo pastelové barvy,” vysvětluje Veronika Sádovská. Jakmile budou ručníky, osušky, předložka a další doplňky dohromady barevně ladit, místnost bude automaticky působit uklizeně a harmonicky.

Čtěte také:  Zaostřeno na doplňky: znáte zásady vzájemného kombinování?

Přírodní materiály dnes zvládají náročné podmínky koupelny bez problémů

Když je řeč o harmonii… Přírodní materiály uklidňují a jsou šetrnější k našemu zdraví i k přírodě. Do koupelny se skvěle hodí kámen (mramor), moderní beton nebo třeba bambus – ten totiž nenasákne vodu a nemění barvu. Najdete spoustu koupelnových doplňků, které jsou vyráběny z přírodních materiálů jako jsou koňské žíně nebo kozí srst.

Také k úklidu zkuste využít místo agresivních čisticích prostředků jejich přírodní alternativu. Obyčejný ocet je pořádný silák, uvidíte, že si poradí i s vodním kamenem.

/Foto: Bonami/

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?