Tipy jak ušetřit při zařizování koupelny

Když se našetří peníze na částečnou rekonstrukci v bytě nebo domě, obvykle přichází jako první na řadu koupelna. Máte to stejně? Jestliže nemáte tolik peněz nazbyt, budou se vám hodit rady a tipy, jak ušetřit při zařizování koupelny. Stačí se jich držet a uvidíte, že i s malým rozpočtem lze mít koupelnu, která bude na první pohled dokonalá.

Koupelnový nábytek kupte ve velkých řetězcích

I když nábytku není v koupelně zase až tak velké množství, je dobré při úspoře myslet i na něm. Zapomeňte proto na výrobu na míru u místních truhlářů a raději se vydejte pro koupelnový nábytek do specializovaných nábytkových supermarketů. Nebo se rovnou pohlédněte na jejich webových stránkách.

Sami se přesvědčíte o tom, že ceny jejich sortimentu jsou skutečně nízké, což je rozhodně velké plus. Tím však pozitiva nekončí, jelikož mnoho variant zaujme i:

  • kvalitou
  • designovým provedením
  • různými rozměry

I když nejde o nábytek na míru, budete mít díky bohatému výběru jistotu, že do koupelny skvěle padne jak s ohledem na design, tak i s ohledem na maximálně efektivní využití volného prostoru.

Ušetřit lze i na množství obkladů

Pokud máte vybrány obklady, které jsou základem každé koupelny, je na čase začít přemýšlet, kolik jich budete potřebovat. Jsou totiž hned dvě cesty, kterými se můžete vydat. Pokud máte peněz dost a šetření vás nijak výrazně netrápí, obložte koupelnové stěny až po strop. Když peníze řešíte, zvolte úspornější variantu, která bude také dobře vypadat.

Jde o postup, kdy koupelnu obložíte jenom do výše futer. Není to nic neobvyklého a z cenového hlediska je to velmi dobrý postup. Můžete totiž snadno pořídit třeba i o několik desítek metrů čtverečných méně obkladů, což se na výsledném rozpočtu projeví poměrně výrazně. U velkých koupelen je to značná úspora.

Čtěte také:  Společné prostory bývají zlatý důl pro zloděje. Skoncujte s tím díky bezpečnostním dveřím

Vsaďte na jednoduchost

Ta se dostává v poslední roky do popředí. Různé odvážné a netradiční designy postupně upadají a roli má opět jednoduchost, která je spojena také s maximální praktičností. Navíc se jednoduché řešení mnohých prvků pozitivně podepíše i na výsledné ceně. Chcete příklad? Pokud ano, mohou to být nezbytná zrcadla, která mají v každé koupelně své místo.

Pokud hledáte tipy pro úsporu, volte základní obdélníkové, nebo oválné provedení. Mnohé esteticky netradiční tvary sice mohou vypadat zajímavěji, ale pokud jde o praktické využití, nebo o jejich cenu, nemusí být vždy nejlepší volbou. Klasika a jednoduchost je tou cestou, se kterou vedle nešlápnete.

Co zvládnete sami, to udělejte

Zařizování koupelny je spojeno s řadou doprovodných prací. Pokud zůstaneme u koupelnového nábytku, bývá nutností ho smontovat. To je poměrně jednoduché a měl by to zvládnout i méně zručný člověk. A právě toto je další ukázka možnosti, jak při zařizování koupelny ušetřit. Proč platit řemeslníka nebo firmu s vysokou hodinovou sazbou, která nábytek smontuje stejně jako to zvládnete vy sami?

Ušetřit lze na každém kusu třeba i několik set korun. Stačí si udělat čas, mít po ruce základní nářadí a můžete se pustit do práce. Toto pravidlo lze následně aplikovat i u jakýchkoliv budoucích rekonstrukcí třeba v ložnici, obývacím, nebo dětském pokoji.

Méně znamená více

Poslední tip jak ušetřit je spojený s jednoduchým pravidlem. Méně znamená více. Stejně jako v jakémkoliv jiném prostoru i v koupelně platí, že čím více volného místa budete mít, tím pro vás lépe. Proto se za každou cenu nesnažte zaplnit volný kout nábytkem, nebo jiným prvkem.

Nejenom, že budete mít mnohem více volného prostoru, který je i v koupelnách důležitý… Ale můžete si být jisti i tím, že tak ušetříte na vybavení, jelikož bude stačit jenom základní nábytek, topný žebřík a již zmíněné zrcadlo.

Napsat komentář