Potřebujete bezpečnostní dveře do bytu? 5 důvodů, proč jim říci ano

Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují. Nikoli náhodou. Za dveřmi bytů a domů je celý náš majetek a pocit ochrany je tak k nezaplacení. Navíc pokud domácnost pojišťujete, většina pojišťoven na bezpečnostních dveřích trvá. Proč se pro ně rozhodnout?

Bezpečnostní dveře do bytu na první pohled vůbec nepoznáte. Jejich síla se totiž skrývá v detailech – v konstrukci, v materiálech i v samotném osazení. Proto u nich můžete zkombinovat jak bezpečnost, tak moderní design. A to bez kompromisů. Jestli o bezpečnostních dveřích přemýšlíte, máme pro vás 5 důvodů, proč je vybrat.

Dveře, které ochrání majetek i vás

Nemusíte žít zrovna v nebezpečné čtvrti, aby vám hrozilo vloupání. Věděli jste, že v 90 % případů se zloději vloupají do bytu přes dveře? Pouze zbytek hledá jiné cesty, třeba balkon nebo okno. I proto je důležité se na vstupní dveře zaměřit.

Pravděpodobně jste už slyšeli o bezpečnostních třídách dveří. Už dveře třídy RC 2 mají vyšší odolnost vůči vloupání. Ještě vyšším bezpečnostním standardům pak odpovídají třídy 3 a 4. Čím vyšší třída, tím lépe dveře odolávají vůči různým a často důmyslným pokusům o vloupání, ať už je to odvrtání nebo vylomení.

Vstupní dveře Masonite jsou běžně dodávané v bezpečnostní třídě RC 2 a RC 3 a jsou odolné proti běžným pokusům o vloupání. Na obrázku Masonite DOMINANT CPL laminát v dekoru standard dub.

Bezpečnostní dveře chtějí pojišťovny

Dalším důvodem pro bezpečnostní dveře je lepší pojistka. Metody zlodějů se totiž stále vylepšují, a tak se může stát, že i sebeodolnější dveře nakonec povolí. Abyste byli i na tuto krajní situaci připraveni, je dobré se pojistit.

A zde se opět vracíme k bezpečnostní třídě dveří. Ta totiž ovlivňuje jak výši pojištění, tak i výši pojistného plnění – tedy částky, kterou nakonec od pojišťovny dostanete. Většina pojišťoven vám obyčejné dveře nepojistí. Ale pokud sáhnete po dveřích v bezpečnostní třídě 3, získáte na pojistném slevu až 30 % a plnění může dosáhnout třeba půl milionu korun.

Čtěte také:  Zlepšováky, kterým se při malování raději vyhněte
Bezpečnostní dveře od společnosti Masonite mají prvotřídní vlastnosti, moderní design. Na obrázku jsou bílé profilované dveře Masonite BORDEAUX.

Dveře, které dobře izolují

Vstupní bezpečnostní dveře jsou vyrobené z prvotřídních materiálů, a kromě ochrany přináší i zvukovou izolaci. Pro pocit komfortu je důležité, aby k vám nedoléhaly rušivé zvuky z chodby. Kvalitní bezpečnostní dveře dokážou ztlumit průchod hluku o 27 až 38 dB a je o ně stále větší zájem.

„Technici z našich vzorových prodejen stále více řeší požadavky na bezpečnost vchodových dveří a současně na izolaci proti hluku z chodby,“ říká David Krubner, obchodní a marketingový ředitel největšího českého výrobce dveří, společnosti Masonite. Vlastnosti dveří, jako je hluková izolace, bezpečnost nebo požární odolnost je možné kombinovat podle individuálních potřeb. Dobře k tomu poslouží on-line konfigurátor dveří, s jehož pomocí si sestavíte ideální vstupní dveře.

Příkladem protihlukových dveří je model Masonite LUME EXTRA Safety Acoustic. Tyto dveře mají útlum hluku 35 dB. Na obrázku v provedení Masonite CPL laminát v dřevodekoru NEBRASKA.

Bezpečné dveře odolají i ohni

Domácnost neohrožují jen nenechavé ruce zlodějů, ale i oheň. Moderní vstupní dveře jsou povětšinou už protipožární. Dokážou po určitý čas udržet oheň za nebo před sebou, aby se nešířil do dalších částí domu.

Protipožární dveře jsou speciálně konstruované a opatřené příslušným certifikátem. Ohni zpravidla odolají 30 až 45 minut, což je dostatečná doba pro opuštění bytu. Zároveň můžete vybrat i kouřotěsné dveře, které nepropustí kouř.

Dveře Masonite v kategorii DP3 odolají požáru minimálně 30 minut, a to v souladu s normami. Na obrázku interiérové dveře Masonite Alu IV s horizontálním dekorem dub přírodní a hliníkovými páskami.

Prvotřídní dveře, příslušenství i servis

Aby byla ochrana vaší domácnosti pomocí bezpečnostních dveří dokonalá, je důležité myslet na každý detail. Vstupní dveře mohou plnit dobře svou funkci ve chvíli, kdy k nim zvolíte i kvalitní zámkové vložky nebo dveřní kování, a to ve stejné bezpečnostní třídě.

Při instalaci bezpečnostních dveří pak stojí za to vyhledat odborníky, kteří vám je namontují. Vaší jedinou starostí tak bude vybrat dekor dveří v katalogu.

Plno výhod, mnoho dekorů

Bezpečnostní dveře v sobě spojují mnoho výhod, a tak není divu, že se v posledních letech stávají standardem. Dnes tak můžete vybírat ze široké škály odstínů nebo designů. Jak mohou vaše dveře vypadat, můžete snadno zjistit už ve zmíněném konfigurátoru.

Čtěte také:  Bezespárové povrchy vnášejí do interiéru atraktivní vzhled, potěší snadná údržba

 „Pro jeden byt si zájemci mohou navrhnout hned několik rozdílných vzhledů a vybrat si ten, který jim bude nejvíce vyhovovat,“ dodává David Krubner a doplňuje: „Ve vzorkových prodejnách jim může technik poradit s návrhem i montáží.“

www.masonite.cz

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?