Nejčtenější článek posledních třiceti dnů patří oknům

Nahlédli jsme do statistik čtenosti článků na Okolo bytu.cz a přinášíme vám tip v podobě jednoho z nejčtenějších článků za posledních 30 dní Nezapomeňte na podzimní údržbu plastových oken. Proč je tak důležitá? S tématem se velmi často pojí i otázka, komu patří okna?

V článku je pro vás připraven rychlý průvodce základním servisem standardních plastových oken, která jsou v 90 % osazována do bytových domů. Možná ale už teď cítíte nevoli se do jakéhokoliv seřizování vlastními silami pouštět a vaše péče i nadále bude končit umytím rámů. Mimochodem, i k tomu v článku naleznete rady.

Některá SVJ nabízejí v rámci běžné údržby domu svým členům jednou ročně seřízení oken v bytech, případně to může být i zahrnuto ve smlouvě s dodavatelem oken. Tento běžný servis je ale také možné domluvit se správcem pro drobnou údržbu, který v řadě domů běžně funguje.

Pokud SVJ roční údržbu oken hromadně nedojednává, je to úkol pro vlastníka bytu. Náklady, související s běžnou údržbou oken v rozsahu, popisovaném v článku, v tomto případě hradí vlastník sám. Kdo hradí větší opravy oken, případně jejich výměnu, vyplývá z definice okna v rámci prohlášení vlastníka.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?