Kaskádová kotelna

výkon kaskádové kotelny • umístění závěsných kondenzačních kotlů • kolik kaskádové kotelny ušetří

Kaskádová kotelna je spojení několika malých plynových kotlů do jednoho celku. Předností je široká modulace výkonu kotelny (například 13 až 720 kW) – přidáním, či odebráním kotle. Používány jsou závěsné kondenzační kotle.

Jedná se o inteligentní systém pro vytápění a přípravu teplé vody, umožňující aktuálně upravovat výkon kotlů. Cílem je omezit provozní náklady a ztráty, které vznikají zbytečným přetápěním a cyklováním zdroje tepla.

Instalací kaskádové kotelny je možné ušetřit 30 – 40 % nákladů za teplo oproti centrálnímu zdroji či starým stacionárním kotlům. Nezanedbatelnou výhodou je i malý prostor, na kterém jsou kotelny instalovány, jedná se řádově o metry čtvereční. I umístění kotelny v budově je variabilní, i když v naprosté většině případů jsou kotle instalovány v suterénních, případně přízemních prostorách. Díky malé velikosti i hmotnosti závěsných kondenzačních kotlů v poslední době přibývá realizací, kdy je kaskádová kotelna umístěna v podkroví. Výhodou tohoto způsobu umístění kotelny je zejména jednoduchá a nenákladná instalace odvodu spalin mimo budovu.

Aktualizováno: 14. 10. 2016

Log in with your credentials

Forgot your details?