Ob Owres Dsc 7965 Eci A (1) (1)

Jak funguje systém smart neboli dálkové odečty energií?

Popularita dálkových odečtů v posledních letech stoupá. Napomáhá tomu celkový trend digitalizace ve všech oborech, zdokonalování technologií, ale i touha jednotlivých uživatelů mít větší kontrolu nad svou spotřebou. Dostupnost informací online je v dnešní době již standardem a obor měření energií není pozadu.

2

Cena elektřiny a plynu: Vláda představila pravidla pro zastropování cen pro všechny maloodběratele

Vláda Petra Fialy předloží do Parlamentu návrh novel energetického zákona a zákona o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, které jí umožní nařízením zastropovat ceny silové elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky a podnikatele. Na podobě legislativní předlohy i na výši zastropovaných cen se shodla na mimořádném jednání v pondělí 12. září 2022.

Ob Panel Gfcc860cad 1920

Fotovoltaika na střeše přináší pro SVJ a družstva nové možnosti

romě solárních kolektorů pro ohřev teplé vody se na střechách některých bytových domů objevují fotovoltaické panely pro výrobu elektřiny. Primárně ji lze využívat pro společné prostory domu, připravovaná řešení ale budou umožňovat ekonomicky podstatně zajímavější možnost zásobovat vlastní elektřinou také jednotlivé domácnosti.

Obokna Vekra Komfort Evo Sedy Ext. Bily Int. Balkonova Sestava Klasik Exterier Foto Zdroj Vekra

Výměna oken jako cesta k výrazné úspoře tepla

Výměna oken je prvním krokem k úspoře za teplo. Někdy totiž i zdánlivě funkční okna, která jste si před pár lety pořídili, nemusí mít o moc lepší tepelně izolační vlastnosti, než třeba ta původní, za která jste je vyměnili. S lákavou akcí nyní přichází společnost VEKRA.

Ob Img 20220819 152055

Webinář jak snížit výdaje za energie.  Pro které domy je vhodná fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo?

Současný překotný růst cen energií vede vlastníky bytových domů k intenzivnímu hledání možností, jak výdaje za energie snížit, a tak ušetřit. Mezi časté úvahy patří tepelná čerpadla pro vytápění a fotovoltaika jako zdroji elektřiny. Nezmeškejte první podzimní webinář Akademie pro bytové domy, kde vám odborníci poradí jak na to a na co si dát pozor.

Image

Komentujeme: Dohled nad teplotou vytápění jako cesta k úsporám

Současné ceny a dostupnost energií i obavy z platební schopnosti členů SVJ a družstev vyvolávají potřebu hledat řešení. Aktuálně se nejvíce hovoří o připravované vyhlášce MPO, nařizující v případě stavu nouze snížit teplotu vytápění. Důvodem je též potřeba snižovat výdaje za vytápění, a tedy i finanční zátěž jednotlivých domácností.

Cookie Consent with Real Cookie Banner