Bez Názvu(3)

Zvýšení nájemného má své hranice

Stále rostoucí poptávka po pronájmu bytu žene nahoru i nájemné. A přestože na to má pronajímatel právo a zájem o byty zvyšování nájemného přímo nahrává, zákon pamatuje na nájemníky a stanovuje jasné podmínky kdy a o kolik lze nájemné zvyšovat.

Bezxnxxzvux3x

Úpravy v pronajatém bytě

Jen málokomu z nás nezáleží na tom, v jakém prostředí žije a co ho obklopuje. Zejména pak v případě dlouhodobého bydlení máme potřebu leccos v bytě upravit a přetvořit dle svého vkusu. Jak je to ale v případě, že bydlíme v pronajatém bytě? Musíme se na vše ptát majitele a má on právo jakýmkoliv změnám v bytě zamezit?

Bezxnxxzvux4x

Jaká pravidla platí pro zvýšení nájemného

Neustále rostoucí inflace má podíl na zvyšování cen. Platí to i pro nájemné. Zdražování nájemného se dotýká téměř 1,4 milionu domácností, které bydlí v nájmu. Výši nájemného však lze měnit pouze za splnění zákonných podmínek, a to dle zákonem stanoveného postupu.

D

Kdo hradí opravy v nájemním bytě 

V nájemním bydlení není nic neobvyklého, když pronajímatel přenechá nájemci k užívání zařízení bytu. Kdo se pak však o toto zařízení musí starat a hradit jeho údržbu či opravy? I toto si lze sjednat v nájemní smlouvě, a pokud ta tato ujednání neobsahuje, myslí na věc občanský zákoník. Proč je výhodné mít sepsán předávací protokol? A jak je to se škodami, které nájemce nebo někdo z jeho domácnosti na vybavení bytu přenechaném k užívání pronajímatelem způsobí?

4 768x554

Sjednali jste si výhodný nájem bytu? Pozor na zvýšení nájemného či neočekávanou výpověď

Pronájmy bytů jsou stále více v kurzu, protože zájem o nájemní bydlení výrazně roste. Výhodný nájem bytu jistě zní lákavě, ale nejen u něho hrozí, že se nájemce bude muset odstěhovat dříve, než plánoval. Důvodem může být neprodloužení nájmu na dobu určitou, ale i zvýšení nájemného či výpověď. Jak se bránit?

Cookie Consent with Real Cookie Banner