Ale

Vlastní bydlení versus nájem bytu. Jaká je realita?

Covid a dramaticky rostoucí ceny bytů. To je koktejl negativních faktorů, které Čechům hatí sen o vlastním bydlení. Tři čtvrtě Čechů se obává, že na vlastní bydlení nebude mít nikdy dostatek peněz. V důsledku toho je po vzoru západních zemí na vzestupu trend nájemního bydlení, který vyústí ve zdražování nájemného minimálně o pětinu. Podle odborníků je to realita, s kterou se musíme smířit.

K

Prodej družstevního bytu krok po kroku

Chystáte-li se prodat či koupit družstevní byt, pak zbystřete. Část věcí, které jste doposud věděli o prodeji bytů, totiž pro převod družstevního podílu neplatí. Projděte s námi krok po kroku, jak postupovat, abyste neudělali chybu.

Bez Názvu

Jak změnil COVID-19 financování bydlení?

V důsledku koronavirové pandemie zrušila ČNB většinu dřívějších regulací hypotečního trhu. Banky ale reagovaly velmi zdrženlivě. Některým profesím navíc žádosti o hypotéky automaticky zamítaly. Podle odborníků se již nicméně situace stabilizuje a většinou se dá na hypotéku za předpokladu dostatečného příjmu dosáhnout. Poslední regulací zůstává LTV, jeho úplného zrušení a návratu 100% hypoték se však v nejbližší době zřejmě nedočkáme. Pozitivním přínosem koronaviru je pro realitní trh zrušení daně z nabytí nemovitosti, byť za cenu nižšího maxima pro odečet úroků z hypotéky z daní. Nižší limit pro daňové odpočty platí od roku 2022, jen málokoho se ale reálně dotkne. Jak změnil COVID-19 financování bydlení?

Dd

Jak poznat dobrého makléře, když prodáváte nemovitost?

Prodej bytu či domu s účastí realitního makléře, nebo bez? Abyste se uměli správně rozhodnout, je potřeba dobře porozumět práci realitního makléře – v čem spočívá a především jakou přidanou hodnotu pro vás má. Ne ale každý, kdo provozuje realitní řemeslo, skutečný odborník je.