Velikonoční výzdoba nemusí být drahá. Vyzkoušejte naše rychlé a levné tipy

Velikonoční svátky tradičně provází výzdoba našich příbytků. I na poslední chvíli můžete vkusně vyzdobit byt. A nebude to jenom o kuřátkách, vajíčkách a zajíčcích. Vsaďte na eleganci a styl jara. Výhodou je, že takové dekorace mohou v bytě zůstat i daleko přes Velikonoční pondělí.

Výzdoba bytu, která nic nestojí

Velikonoce patří mezi oblíbené svátky po celém světě. Jsou to svátky jara oslavující probouzení přírody po dlouhé a chladné zimě, její plodnost a rozpuk nového života. Hlavním smyslem Velikonoc bylo zbavit se všeho starého a nepotřebného, očistit domácnost od nepořádku i tělo od chorob a připravit se na znovuzrození přírody. V tomto duchu začněme výzdobou, která skutečně nestojí vůbec nic. Jmenuje se úklid. Dejte si jaro jako restart a vyhoďte co nejvíce věcí, které nepotřebujete. Buďte na sebe přísní, ve volnějším interiéru se vám bude bydlet příjemněji. Samozřejmě, že bude působit i daleko lepší dojmem.

Velikonoční a jarní výzdobu zvládnete sami

Pokud si v průběhu roku zkrášlujete bydlení sezónní výzdobou, neměli byste zaspat ani tuto krásnou roční dobu, a tak jako jaro přináší přírodě svěží zeleň a barevnost, měli byste svěží nádech vnést i mezi čtyři stěny vašeho domova. Pokud nepostrádáte tvořivého ducha, můžete se pustit do výroby jarních a velikonočních dekorací na vlastní pěst.

Zelené rostlinky jako symbol jara

Po ponuré zimě interiér krásně osvěží typické jarní rostliny. Můžete se zastavit na farmářských trzích a koupit čerstvé řezané květiny do vázy nebo jarní cibuloviny v květináči. S trochou kreativity můžete koupené rostlinky dotvořit tak, aby vznikla jarní aranž. Vezměte skleněnou nádobu a vsaďte do ní jarní cibulovinu, třeba narcis či hyacint. Rostlinku následně ukotvěte mechem. Výsledek nejenže vypadá skvěle, ale mech navíc pomáhá udržovat vláhu. V závěru ještě dozdobte velikonočními dekoracemi a máte hotovo. Na procházce si natrhejte kočičky nebo větvičky s rašícími lístky a přidejte je do vázy k řezaným květinám. Pokud nejste milovníky barevných květů, svěžest do obydlí přinese i krásně vzrostlé jarní osení.

Čtěte také:  Změny u realitních makléřů – vzdělání, pojištění odpovědnosti a oddělené účty

Vaše soukromé domácí jaro – drobné dekorace a jarní barvy

Po dlouhých a tmavých zimních dnech potřebuje interiér osvěžit jarními barvami, zesvětlit a provzdušnit pomocí jarních dekorací.

Spíše než na velké a nápadné změny soustřeďte na drobnosti. Jarní ubrus na stůl, dekorativní polštáře, proutěné košíky, obrazy, předměty s mláďaty zvířat, různě barevné stužky nebo podomácku vyrobené ozdoby ze dřeva, textilu nebo slámy… možností je nekonečně. Na vchodové dveře se nejlépe hodí efektní dekorace na proutěném základě. Svažte a podle potřeby zastřihněte mladé větvičky či proutí a pomocí lepicí pistole nebo drátků na ně přichyťte květy, drobné předměty, barevné stužky, cokoli je libo.

Výslužka pro koledníky, ale i originální dárek pro návštěvu

O Velikonocích zpravidla připravujeme výslužku pro koledníky. V tomto svátečním období se ale také často navštěvujeme. Nechodíme s prázdnou. Nemusíme utratit žádné velké peníze, a přitom uděláme obdarovanému radost. Také tady můžeme využít některé z našich velikonočních aranžmá.

Úspěch určitě sklidíte s vlastnoručně připraveným dárkovým košem, který doplníte i dobrotami. Místo koše můžete použít tvarově zajímavé krabice z kraftové lepenky. Ať už do koše dáte cukrovinky, mini lahve s alkoholem, vajíčka, kosmetiku, květiny nebo drobné dekorativní předměty, bude vypadat velmi efektně, pokud koš vystelete dřevitou vlnou. Naplněný koš pak můžete snadno zabalit pomocí celofánové folie a to celé převázat dekoračními stuhami.

Log in with your credentials

Forgot your details?