Vánoční pečení s kuchyňskými pomocníky

Za pár týdnů nás čeká začátek adventu a přípravy na blížící se Vánoce. K této době neodmyslitelně patří pečení vánočního cukroví. Pokud patříte k těm, kdo si potrpí na poctivé domácí těsto a vše si připravujete sami, určitě víte, kolik námahy obnáší připravit rozličné druhy těchto sladkých pochoutek. Existuje však několik způsobů, jak si práci usnadnit. Kromě zapojení dalších pracovních sil, ať už se jedná o přátele či děti, existuje výkonný pomocník, který vám pomůže nejen s těstem, krémem a šleháním bílků, ale také vám namele maso, odšťavní citrusy či nastrouhá zeleninu na salát, či bramboráky. Jak už jistě tušíte, řeč je o kuchyňských robotech.

Tyto výkonné stroje si najdou místo v domácnosti každého, kdo často peče a nechce ztrácet čas a energii zdlouhavou ruční přípravou jednotlivých částí receptu. Dnešní modely jsou vybaveny také množstvím různých nástavců a doplňků, pomohou vám tedy při mnoha kuchyňských činnostech. Při výběru toho správného robota pro vás je dobré zaměřit se na několik klíčových parametrů. Tím hlavním je příkon, ale také objem mísy, celková velikost a hmotnost přístroje. Subjektivní je také příslušenství a funkce, které od přístroje očekáváte. S výběrem vám mohou pomoci různé srovnávací portály, například arecenze, kde najdete článek jak vybrat kuchyňský robot a také podrobný srovnávací test mnoha produktů.

Pokud se kromě sladkého pečení věnujete také domácí přípravě pečiva, jistě oceníte domácí pekárnu. V té můžete připravit čerstvý domácí chleba, který provoní vaši kuchyň, a navíc budete přesně vědět, z jakých surovin se skládá. Můžete také experimentovat, zkoušek kombinace rozličných druhů mouky, ale také ochucovat pečivo například sušenými rajčaty, olivami, ořechy, semínky či jinými pochutinami. Zvláště celiakům udělá radost funkce pečení bezlepkového chleba, která zajistí vždy kvalitně upečený bezlepkový chléb.

Čtěte také:  I v paneláku můžete mít něco výjimečného. Líbil by se vám třeba trámový strop?

Dnešní modely navíc nejsou pouze jednoúčelové. Mnoho z nich nabízí program na přípravu marmelád a džemů. Pekárna ovoce sama zahřívá a míchá, na vás zbyde jen přidání želírovacích látek a rozdělení do sklenic. Díky zvláštním programům umožňujícím samostatné pečení můžete v pekárně připravit také sekanou či další pečené pokrmy.

Pokud se rozhodnete domácí pekárnu pořídit, setkáte se s několika zásadními parametry, nad kterými se budete muset zamyslet. Důležitá je maximální velikost bochníku. Ta by se měla odvíjet od počtu členů v domácnosti. Také parametry jako počet funkcí a způsob ovládání jsou subjektivní. Pomoct s výběrem vám, stejně jako u kuchyňský robotů, může recenze nejlepších domácích pekáren na webu arecenze.cz.

Pokud již pekárnu máte a chcete vyzkoušet různé recepty, můžete se podívat na specializované weby, například domacipekarny.dama.cz.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?