Upravte si ložnici podle Feng Shui. Bude se vám lépe odpočívat

Feng Shui je starodávné čínské umění, které se pokouší nastolit harmonii v prostoru a učí nás vytvářet rovnováhu kolem nás. Důležité je to zejména tam, kde odpočíváme a čerpáme nové síly. Upravit ložnici podle Feng Shui navíc není nic obtížného.

Nenechte se v ložnici ničím rušit

Dovolují-li to dispozice domu či bytu, ložnice by se měla nacházet nejdále od vstupních dveří ze všech místností. Jedná se totiž o osobní prostor a mělo by být zachováno patřičné soukromí. Taktéž se nedoporučuje mít ložnici vedle toalety či koupelny, které odčerpávají energii z místnosti. Co se nábytku týče, nemělo by ho být v ložnici mnoho, avšak pro proudění pozitivních energií je vhodné jednotlivé kusy nábytku sestavit do osmiúhelníkového tvaru.

Základem je správné umístění lůžka

Postel je bezesporu nejdůležitější součástí této místnosti, a tak je její správné umístění velmi důležité. Lůžko by nemělo směřovat ke dveřím a čelo postele je ideální umístit na sever, což je podle Feng Shui nejklidnějším směrem. Postel by měla být přístupná z obou stran a prostor nad ní nechte prázdný. Bez dekorací, zrcadel či poliček. Energie tak může lépe proudit a váš spánek bude klidný a ničím nerušený. Nejvhodnější materiál pro postel je poté bezesporu dřevo.

Jaké barvy v ložnici přinesou energii a lepší spánek?

Barvy v ložnici vybírejte jemné a laděné do tlumených tónů zemitých a přírodních barev. Ty totiž podporují tok energie a posilují spánek. Syté barvy mají naopak silně aktivní energii a mohou na vás působit negativně. Všechny barvy zároveň laďte do podobných tónů a nepřehánějte to s dekorací. Ložnice by se vám totiž měla hlavně líbit a pobyt v ní by vás měl uklidňovat. Do jemných barev volte i podlahovou krytinu. Ideální jsou například měkké koberce v přírodních barvách.

Čtěte také:  Realitní kanceláře a jejich triky a fígle. Odhalte je včas!

Nezapomínejte na správné větrání

Snažte se v ložnici udržovat čerstvý a okysličený vzduch a používejte kvalitní čističku vzduchu. Podle Feng Shui totiž nemůže být v místnosti pozitivní energie, je-li vzduch vydýchaný a plný škodlivin.

Osvětlení

Dejte spíše přednost tlumenému světlu a vybírejte žárovky s teplým světlem. Svítidla by měla mít oblé hrany. Ideální je osvětlení s regulací intenzity světla.

Ložnice má sloužit k odpočinku

Proto v ložnici nikdy nepracujte, ani zde neumisťujte pracovní stůl. A pokud je to nutné, oddělte tento kus nábytku například paravánem. Zároveň se snažte netrávit v posteli čas kromě spánku samotného. A nezapomínejte na to, že v ložnici se máte především cítit dobře, abyste zde načerpali novou energie do dalšího dne.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?