Teplota teplé vody

jak teplá voda má být • kdy dodávka teplé vody uskutečňována? • vyhláška pro teplou vodu

Správná teplota teplé vody je dána normou. Rozvod teplé vody musí (podle ČSN EN 806-2) zajistit, aby při úplném otevření výtokové armatury (kohoutku na místě odběru) vytékala nejpozději po uplynutí 30 s voda o teplotě 50 °C až 55 °C, výjimečně 60 °C. V odběrové špičce je přípustný krátkodobý pokles na 45 °C.

Tyto informace lze nalézt též v § 4 odst. 1 vyhlášky č. 194/2007 Sb. Podle § 4 odst. 2 vyhlášky je dodávka teplé vody uskutečňována denně v době od 6.00 do 22.00 hod. Vyhláška se vztahuje na vlastníka budovy, který by měl stanovenou teplotu teplé vody zajistit na výtoku u spotřebitele v dané denní době.

Tyto podmínky teploty vody platí jak pro centrální dodávku, tak i vlastní kotelnu.

1 Comment
  1. Jan 2 měsíci ago

    Dobrý den, děkuji za Váš článek. Mám prosím jeden dotaz: Bydlím v bytě, ve kterém zajišťuje dodávku teplé vody Společenství vlastníků. Bohužel dodávka teplé vody není zajištěna dle normy, kterou popisujete (sotva se dostanu na 38 C, většinou neteče teplá voda vůbec). Jaké mám možnosti to řešit? Existuje nějaký oficiální postup či protokol jak zaznamenat a měřit teplotu pro případné soudní řízení? (Na mé neustálé stížnosti nikdo nereaguje). Děkuji

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?