Pozor na úniky vody

Možná namítnete, že doma s vodou zacházíte hospodárně a neplýtváte. Kromě uživatelského chování ale výsledná spotřeba závisí také na technickém stavu vodovodních baterií a splachovacích systémů. A právě tady často bývá problém.

Zdánlivá maličkost nás při vyúčtování může stát desetitisíce

Kapající kohoutek nebo mírně protékající toaleta jsou zdánlivé drobnosti, kde opravu odkládáme, protože se nejedná o nic tak urgentního. Tak to jde týdny, měsíce. Plný dosah problému si uvědomíme až při ročním vyúčtování vodného a stočného. Množství vody, které nám takto nepozorovaně proteče, může být překvapivě drahé – při současné ceně 94 Kč/m3 vody vás protékající toaleta může vyjít až na 20 000 korun ročně.

Ohlídat si denní spotřebu vody je snadné

Man Lying On Couch, Daydreaming
Ilustrační foto: ista

Pokud byste dokázali hlídat si svoji denní spotřebu vody a měli možnost ji porovnávat s předchozími obdobími, jistě byste si úniku vody všimli včas. Tuto možnost nabízí portál www.ista24.cz, kde jako majitel bytu získáte přehled o svojí aktuální spotřebě a v případě nestandardních situací vás systém sám upozorní, že něco není v pořádku.

Chraňte sebe, životní prostředí i svoji peněženku. Dálkové odečty spotřeby tepla, vody a energií jsou řešením budoucnosti. Více informací na www.ista.cz www.chytryodecet.cz

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner