Moderní vychytávky vám zpříjemní pobyt v kuchyni

Kuchyň je srdcem každé domácnosti. Díky rychlému rozvoji technologií se hodně běžných věcí mění tak, aby nám ulehčily život. Odbornice radí, které jsou nejužitečnější moderní vychytávky do vaší kuchyně.

Jaké světlo do kuchyně?

Kuchyň je jedinečný prostor v domě, který spojuje hned několik funkcí. Kromě přípravy pokrmů, je také centrem rodinných setkání či místem pro domácí úkoly a práci. V kuchyni si proto nevystačíte s jedním centrálním světlem. „Na rozdíl od jiných místností nejde v kuchyni pouze o světelnou pohodu. Důležité je praktické osvětlení zón dle druhu činností. Kromě centrálního světla využívejte i doplňková svítidla, která zajistí bezpečnou práci. Výhodná jsou LED světla, která jsou výkonná, energeticky efektivní a dlouho vydrží. Sáhnout můžete rovněž po SMART osvětlení, které vám umožní regulovat intenzitu světla, barvu a teplotu, a tak dosáhnout kýženou atmosféru,“ radí Adéla Kadlečíková, odbornice na kuchyně v projektových marketech Hornbach.

Co všechno umí kuchyňské baterie

V kuchyni oceníte dotykové baterie. Patří k speciálním druhům kuchyňských armatur, které se ovládají dotykem. Tyto baterie jsou na trhu poměrně dlouho, ale s technologickým pokrokem přicházejí stále s novějšími vylepšeními a funkcemi. „Obrovskou výhodou dotykových baterií jsou situace, kdy máte obě ruce plné nebo špinavé. Jednoduchým dotykem kdekoli na armatuře vodu pustíte, nebo zastavíte. Mnohé baterie dnes již mají také funkci automatického vypnutí či dokonce filtrace vody. Armatury s filtrací nejen že odstraňují z vody chlór a těžké kovy, zároveň redukují tvorbu vodního kamene, a zlepšují chuť vody “ říká odbornice.

Součástí kuchyňského vybavení se stávají kompaktní elektrické grily

Jestli milujete letní grilování a rádi byste si dopřáli chutné grilované pokrmy i uprostřed zimy, ideálním řešením je kompaktní elektrický gril. „Elektrické grily nevytvářejí dým a umožňují připravit zdravější jídla s minimálním použitím tuku. Rychle se zahřejí a teplotu je možné jednoduše regulovat. Běžně mají elektrické grily antiadhezní povrch, a jsou vybaveny tácem na odkapávání mastnoty. Velmi dobře se čistí a nedocenitelnou výhodou je možnost mytí grilovací plochy v myčce,“ vysvětluje Adéla Kadlečíková.

Čtěte také:  Test digestoří zjišťoval, které si nejlépe poradí s pachy a mastnotou

Digestoře bez odtahu

Recirkulační digestoře jsou čím dál populárnější, a to především v prostorech, kde není možné napojení na odtahové potrubí. Součástí recirkulační digestoře jsou kromě filtrů proti mastnotě také uhlíkové filtry. Nasátý vzduch jimi prochází, a vrací se zpět do místnosti v přefiltrovaném stavu. Uhlíkové filtry zlepšují nejen vzduch v místnosti, ale zároveň prodlužují životnost digestoře. Vyměňují se podle frekvence vaření. Moderní modely jsou často vybaveny dotykovým displejem a úsporným LED osvětlením pro dokonalé osvětlení varné desky.

Bezdotykový odpadkový koš do kuchyně

S pokrokem technologie se skutečně mění i ty nejbanálnější věci v našich domácnostech. Dotýkaní se odpadkového koše není hygienické, a to zejména v kuchyni. „Pomocí bezdotykových košů automaticky otevřete a zavřete víko koše bez toho, abyste se koše fyzicky dotkli. Bezdotykové koše fungují na bázi infračerveného senzoru, který zaznamená pohyb ruky nebo objektu v jeho blízkosti. Když senzor zaznamená pohyb, víko se automaticky otevře a po vhození odpadků zavře. Díky hands-free technologii jsou tyto koše velmi pohodlné a hygienické,“ dodává odbornice.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner