Z nové výstavby stát získává na daních desítky miliard, fungování bytového trhu ale nepomáhá
Z každého nového bytu v Praze stát inkasuje na daních téměř jeden milion korun. Při zhruba 5000 prodaných bytech v loňském roce je to tedy kolem pěti miliard korun. A to jen z bytů a jenom v Praze.