Optimální stínění interiéru před sluncem přinášejí venkovní žaluzie

Slunečných dnů přibývá a my hledáme možnosti, jak efektivně zastínit interiér. Venkovní stínící technika je u Čechů stále populárnější. Největší zájem je o venkovní žaluzie, které jsou vedle rodinných domů dnes často instalovány i v bytových domech.

Pro instalaci venkovních žaluzií musíte mít souhlas vlastníka domu

Obliba venkovní stínící techniky v posledních letech stále roste a tento trend bude podle odborníků pokračovat i nadále. Podle informací společnosti Lomax v těchto číslech stoupá podíl bytových domů, které u instalačních firem tvoří již 20 % realizací. Ideální je, pokud jsou předokenní rolety instalovány již v rámci výstavby domu. V mnoha případech je osazení oken venkovními žaluziemi možné i dodatečně. Výhledem k tomu, že se jejich instalace neobejde bez zásahu do fasády, je podmínkou souhlas vlastníka domu. Z hlediska změny vzhledu domu se též informujte na podmínky realizace u příslušného stavebního úřadu. V řadě domů jsou předokenní žaluzie instalovány na okna hromadně v rámci rekonstrukce domu.

Venkovní žaluzie jsou nejoblíbenějším prvkem stínění interiéru

Venkovní žaluzie mají mezi ostatními prvky stínění nesporné výhody. Kromě stínění interiéru také účinně zabraňují přehřívání bytů. „Venkovní žaluzie loni tvořily sedmdesát procent našich prodejů v tomto segmentu. To je jednoznačný trend současnosti“ uvedl Petr Přichystal s tím, že zbylých třicet procent prodejů připadlo na předokenní rolety.

Při ovládání venkovních žaluzií upřednosťujeme pohodlí

Z hlediska obsluhy exteriérové stínící techniky se v loňském roce u zákazníků, podobně jako v minulých letech prosazovalo dálkové ovládání. Podle informací realizačních firem popularita dálkových ovládání roste u našich produktů každým rokem zhruba o sedm procent. Týká se to zejména právě venkovních žaluzií a předokenních rolet.

Vedle klasického dálkového ovládání se vzrůstající oblibě těší i různé prvky automatizace, zejména sluneční a větrná čidla.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?