Nezmeškejte aktuální semináře Akademie pro bytové domy

Jaké jsou první zkušenosti s dotací NZU a kdy dává žádost smysl? Jaké jsou nejčastější chyby při svolávání shromáždění a jak se jich vyvarovat? Jak na zateplení fasády – výběr, údržba a opravy. To jsou tři témata tří nejbližších webinářů, které pro vás tým ABD spolu s hosty připravil.

Téma první zkušenosti s dotací NZU

Dotace nová zelená úsporám pro bytové domy běží již od podzimu v celé české republice. Mimo zateplení pláště lze dotaci čerpat na řadu dalších úsporných technologií, které jsou stále častěji skloňovány díky prudce rostoucím cenám energií. Pořídit si tak můžete fotovoltaickou elektrárnu, různé druhy regulace, fototermické panely pro ohřev teplé vody a za určitých okolností i zdroj vytápění a ohřevu teplé vody.

Jaké jsou první zkušenosti s přípravou a podáním žádostí? Jaká výše dotace vychází u konkrétních bytových domů nebo jak složité je dotaci získat? O všem, co se dotace Nová zelená úsporám pro bytové domy týká, budeme hovořit s Lubošem Hrubým ze společnosti DPU Revit, kde už několik žádostí o dotaci dle nových pravidel připravili.

Kdy: Webinář se uskuteční 12. dubna od 17:30 hod.

Hosté: Luboš Hrubý, specialista na projekty modernizace bytových domů, dotace a financování.

Registrace: První zkušenosti s dotací NZU

Téma jak správně zvládnout shromáždění SVJ

Jarní měsíce jsou tradičním obdobím pro konání shromáždění. Jeho svolání, průběh i způsob zápisu však provází řada pochybení, které pak mohou výrazně komplikovat řízení a provoz domu nebo třeba odsouhlasenou investici.

Základní otázkou je, jak docílit toho, aby bylo shromáždění usnášeníschopné a zajistit jeho správný průběh. Někteří vlastníci se na shromáždění nechávají zastupovat plnou mocí. Také tato zdánlivě běžná věc má ale svá pravidla, která v praxi příliš neřešíme. Spolu s právníkem Mgr. Janem Eisenreichem z portálu SVJ právník se budeme věnovat nejen správnému postupu v jednotlivých fázích přípravy a konání shromáždění, ale i legislativním novinkám, které se ke konání shromáždění vztahují. Nevynecháme ani stále aktuální téma bezprezenčního hlasování per rollam a připomeneme si, za jakých podmínek je nyní možné.

Čtěte také:  Komentujeme: Častá pochybení při vkládání do rejstříku

Kdy: Webinář se uskuteční 19. dubna od 17:30 hod.

Host: Jan Eisenreich, advokát z portálu svjpravnik.cz

Registrace: Jak správně zvládnout shromáždění SVJ

Téma zateplení fasády – výběr, údržba a opravy

Zateplení fasády se u nás zabydlelo před již více než dvaceti lety. Za tu dobu se stalo mnoho zajímavého. Potvrdili jsme si, že z hlediska úspor a životnosti objektu má tato technologie velký význam a také vznikla celá řada inovačních řešení, která úspory i životnost fasády posouvají ještě mílové kroky dále.

Jak se postupně seznamujeme s novými poznatky z oblasti zateplení, dostáváme stále více dotazů, kdy a jak je vlastně použít. Má smysl dírkovaný nebo šedý polystyren, je lepší silikonová, minerální nebo akrylátová omítka, může zateplovací systém zvýšit hlučnost v domě nebo ušetřit za klimatizaci nebo kde se dělají při realizaci nejčastější chyby?

Na webináři se budeme věnovat těmto tématům:

  • Moderní komponenty zateplovacích systémů – proč existují různá lepidla, izolanty, hmoždinky, tkaniny, stěrky a omítky. V čem je jejich výhoda či nevýhoda a kdy které použít.
  • Jak zajistit optimální návrh a realizaci zateplení s ohledem na životnost systému.
  • Jak je to s úsporami? Vráti se mi někdy investice do zateplení?
  • Zateplení a dotace Nová zelená úsporám.
  • Vady na původních zateplovacích systémech a co s nimi.
  • Má smysl stávající zateplení doteplit? Pokud ano, tak za jakých předpokladů.


Kdy: Webinář se uskuteční 3. května 2022 od 17:30 hodin.

Host: Ing. Jaromír Žumár, Ph.D., produktový manažer ve společnosti Baumit

Registrace: Zateplení fasády – výběr, údržba a opravy

Webináře Akademie BD

Díky partnerům Akademie pro bytové domy jsou webináře zdarma, podmínkou je pouze registrace. Webináře můžete shlédnout i ze záznamu na youtube kanálu Akademie pro bytové domy. Pro připojení stačí běžný počítač, tablet nebo mobil.

Napsat komentář