Nejčtenější článek posledních třiceti dnů: Chyby při pojištění náš připraví o peníze

Téma pojištění a především očekávaného plnění v případě pojistné události se dotýká velké většiny z nás. Článek o našich nejčastějších omylech při pojištění nemovitosti a domácnosti se tak svou čteností stal poměrně jasným favoritem prosincového vydání našeho Informačního servisu pro bytová družstva a SVJ.

V článku Nejčastější omyly při pojištění nemovitosti a domácnosti. Peníze z pojistky nedostanete se nejprve dovíte, proč je důležité si neplést pojištění nemovitosti a domácnosti. Existuje na to jednoduchá pomůcka. Když pomyslně obrátíte byt vzhůru nohama, vše, co z něj vypadne, spadá pod pojištění domácnosti. Patří sem tedy nábytek, elektronika, koberce, svítidla či věci osobní potřeby.

Naopak součásti pevně spojené s bytem či domem se řadí k pojištění nemovitosti. Jsou to například radiátory, obklady, dveřní zárubně, podlahové krytiny či zateplovací materiály ve stropech a podlahách.

Toto pravidlo ovšem nefunguje bez výjimky a můžete narazit na pojišťovny, které zařazují například podlahy do pojištění domácnosti a mnohé mobilní předměty zase do pojištění nemovitosti. Typicky spornými položkami bývají kuchyňské linky, vestavné spotřebiče, vestavěný nábytek nebo nejrůznější typy závěsných skříně.

Už při sjednávání pojištění je také důležité vědět, na co se pojištění nevztahuje. Výčet nejčastějších výluk, na které bychom si měli dát pozor, najdete v kompletním znění článku. Spolupracující odborník Okolobytu.cz Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest, vám v něm také poradí, jak určit správné nastavení pojistné částky.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?