Neutrální styl nemusí být vždy výhra. Proměnu interiéru přinesou jasné barvy

Barvy hrají v interiéru důležitou roli. Není důvod se za každou cenu držet osvědčených neutrálních odstínů. Jak by se vám líbil interiér plný jasných barev? Porovnejte, jak vypadal před změnou a posuďte sami, ve kterém byste se právě vy cílili lépe.

Je vám blízká tvořivost, osobitost a svoboda?

Původní obývací pokoj působil díky neutrálním barvám a především černé pohovce poněkud neútulným, neosobním dojmem. Jediným veselým doplňkem byl oranžový polštář na pohovce, který ale celý pokoj nemohl zachránit.

Designérka se ho proto rozhodla proměnit v boho, tedy bohémském stylu, který ztělesňuje tvořivost, osobitost a svobodu. Trendy v něm nediktují katalogy, tvoříme si je sami.

Neměly by chybět různorodé vzory, koberce, různě barevné polštáře, deka s třásněmi či batikovaný obraz na zdi. Typickými barvami jsou ty, které najdeme i v přírodě. Proto v místnosti dominuje žlutá, která povzbuzuje a dodává energii, a zelená jakožto symbol dobré nálady a nových začátků.

Jaké barvy designérka pro nový styl interiéru zvolila?

Pro komodu byla zvolena světle šedá, váza pastelově šedá. Neutrální odstíny vyvažují stolky v syté tmavě zelené barvě a jasně žluté. Pro požadovanou sytost barvy dostalo křeslo dokonce dvě vrstvy sytě červené barvy.

Barevné doplňky designérka vybrala ve světlejších odstínech žluté a různě zelené. Boho styl podtrhl výrazný koberec, jehož pruhy ladí ke všem barvám místnosti. Opravdový kus jarní přírody do obýváku dodaly žluté narcisy a tulipány.

Elegance vs. dynamičnost? Obojí je možné

Obývací pokoj projasnily nejen zářivé barvy, připomínajícími probouzející se přírodu, ale také vhodné doplňky. Vše v propojení s nekonvenčním a hravým boho stylem. Proměna je důkazem, že není potřeba se řídit jednotlivými barevnými řadami. Výsledek ukázal, jak výhodné je jejich vzájemné kombinování. Syté dynamické barvy interiér rozzáří a elegantní šedé ho rovnoměrně doplní.

Čtěte také:  Jak zařídit pokoj pro školáka, aby se mu v něm dobře učilo?

„V místnosti bývá dobré si vybrat jednu věc, která udá celkovou barevnost. Podle ní pak ladíme ostatní kousky. Tady jsme se nebáli experimentovat hned s několika přímými barvami. Ty pokoji dodaly energii, kterou předtím zcela postrádal,“ hodnotí proměnu pokoje interiérová designérka Saša Dýcková.

/Foto proměny interiéru Balakryl/

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner