Neutrální styl nemusí být vždy výhra. Proměnu interiéru přinesou jasné barvy

Barvy hrají v interiéru důležitou roli. Není důvod se za každou cenu držet osvědčených neutrálních odstínů. Jak by se vám líbil interiér plný jasných barev? Porovnejte, jak vypadal před změnou a posuďte sami, ve kterém byste se právě vy cílili lépe.

Je vám blízká tvořivost, osobitost a svoboda?

Původní obývací pokoj působil díky neutrálním barvám a především černé pohovce poněkud neútulným, neosobním dojmem. Jediným veselým doplňkem byl oranžový polštář na pohovce, který ale celý pokoj nemohl zachránit.

Designérka se ho proto rozhodla proměnit v boho, tedy bohémském stylu, který ztělesňuje tvořivost, osobitost a svobodu. Trendy v něm nediktují katalogy, tvoříme si je sami.

Neměly by chybět různorodé vzory, koberce, různě barevné polštáře, deka s třásněmi či batikovaný obraz na zdi. Typickými barvami jsou ty, které najdeme i v přírodě. Proto v místnosti dominuje žlutá, která povzbuzuje a dodává energii, a zelená jakožto symbol dobré nálady a nových začátků.

Jaké barvy designérka pro nový styl interiéru zvolila?

Pro komodu byla zvolena světle šedá, váza pastelově šedá. Neutrální odstíny vyvažují stolky v syté tmavě zelené barvě a jasně žluté. Pro požadovanou sytost barvy dostalo křeslo dokonce dvě vrstvy sytě červené barvy.

Barevné doplňky designérka vybrala ve světlejších odstínech žluté a různě zelené. Boho styl podtrhl výrazný koberec, jehož pruhy ladí ke všem barvám místnosti. Opravdový kus jarní přírody do obýváku dodaly žluté narcisy a tulipány.

Elegance vs. dynamičnost? Obojí je možné

Obývací pokoj projasnily nejen zářivé barvy, připomínajícími probouzející se přírodu, ale také vhodné doplňky. Vše v propojení s nekonvenčním a hravým boho stylem. Proměna je důkazem, že není potřeba se řídit jednotlivými barevnými řadami. Výsledek ukázal, jak výhodné je jejich vzájemné kombinování. Syté dynamické barvy interiér rozzáří a elegantní šedé ho rovnoměrně doplní.

Čtěte také:  Jak zabavit psa, když je sám doma

„V místnosti bývá dobré si vybrat jednu věc, která udá celkovou barevnost. Podle ní pak ladíme ostatní kousky. Tady jsme se nebáli experimentovat hned s několika přímými barvami. Ty pokoji dodaly energii, kterou předtím zcela postrádal,“ hodnotí proměnu pokoje interiérová designérka Saša Dýcková.

/Foto proměny interiéru Balakryl/

Napsat komentář