Mýty o sedačkách z pravé a eko kůže

Také patříte mezi obdivovatele luxusních kožených pohovek? Pak víte, že jejich vlastnění je opředeno velkou spoustou mýtů. Tápete a stále si nejste zcela jistí, zda si takovou sedačku pořídit, či nikoli? Seznámíme vás se všemi mýty ohledně kůže a eko kůže, abychom vám výběr usnadnili.

Kůže není eko kůže. A jak do toho zapadá koženka?

Kůže je vedlejším produktem poraženého skotu, především pak krav. Naopak eko kůže je skvělou variantou pro vegany, neboť při její výrobě nezemřelo jediné zvíře. Eko kůže se vyrábí nanesením polyuretanu na látkový úplet. Posledním pojmem je koženka. S tou se dnes setkáte maximálně v zastaralých lékařských čekárnách. Kvůli svým chabým kvalitám se nepoužívá. Jedná se o vrstvu PVC, která se lepí na úplet. Je neohebná, brzy praská a loupe se.

Mýty o eko kůži

1. mýtus: Eko kůže se brzy ošoupe, je nekvalitní

Eko kůže má měřitelný index otěru s kůží. Ty nejkvalitnější typy potahů se pohybují okolo hodnoty 100 000. A to v případě eko kůže není vůbec žádný problém! S tím spojený mýtus zní, že eko kůže popraská. Jak už však víte z předchozího odstavce, toto dělá pouze koženka. Z toho vyplývá, že sedací souprava z eko kůže se stane vaším společníkem a parťákem na mnoho let dopředu.

2. mýtus: Eko kůže se lepí na tělo

Před mnoha lety, kdy se s touto technologií začínalo, skutečně docházelo k tomu, že se člověk vlivem pocení k materiálu jaksi „přicucl“. Pak musel opatrně eko kůži odlepit. Ale doba pokročila. Moderní eko kůže je velmi věrnou napodobeninou té pravé. Proto se s přilepením zkrátka nesetkáte. Eko kůže je na dotek velmi příjemná. Doporučujeme vám rohovou sedací soupravu Orion, která se pyšní nejen kvalitním potahem z eko kůže, ale také nabízí elegantní chromované nožky. Je vyplněna PUR pěnou, která zaručuje pohodlné posezení. Pro vhodnou podporu vaší páteře jsou součástí nastavitelné záhlavníky. Chcete něco navíc? Tato sedací souprava vám poskytne bonus v podobě funkce relax a spaní.

Čtěte také:  Jak si zpříjemnit letní pobyt na balkóně nebo lodžii?

3. mýtus: Eko kůže se nehodí do bytu s dětmi a mazlíčky

Mýtus říká, že eko kůže není dostatečně odolná vůči domácím mazlíčkům a dětem. Ale to je omyl. Ve skutečnosti je mnohem praktičtější než pravá kůže. Důvodem je syntetický povrch, který snadno umyjete teplou vodou a mýdlem. Ať jde o zvířecí sliny nebo pastelky a fixy vašich dětí. Všeho se zbavíte za pár vteřin. Stejně jako u ostatních materiálů však není ani eko kůže dostatečně odolná vůči ostrým drápkům nebo nůžkám.

Mýty o kůži

1. mýtus: Kůže je vhodná pro alergiky

Ne tak úplně. Kůže je samozřejmě o něco vhodnější než typický látkový potah. Přesto není pro alergiky právě nejlepší. Důvodem je právě přírodní původ kůže. Stejně jako červotoč se rád zakousne do masivu a dřevotřísku přelétne pohledem, tak i roztoči se s chutí vrhnou na kůži místo, aby zápasili se syntetickým povrchem. Abyste se takovému návštěvníkovi vyhnuli, musíte použít impregnaci. Ta však pro citlivý nos alergika není právě ideální.

2. mýtus: Kůže vydrží věčně

Bohužel. Jak se říká, nic nevydrží věčně. A výjimku netvoří ani kůže. Pokud jí však poskytnete dostatečnou a správnou péči, můžete se z jejích kvalit těšit celá léta. Mezi spolehlivé parťáky patří kožená pohovka Limone. Nabízí funkci relax a pohodlné posezení. Hodí se do menších pokojů.

3. mýtus: Snadno se udržuje

Odpůrci eko kůže rádi tvrdí, že o kůži se snáze stará. Bohužel se jedná o polopravdu. Záleží na tom, jaký typ kůže si zvolíte. Bude to nubuk, hladká useň nebo velur? Každý typ si zaslouží jinou péči. S přibývajícím věkem nejlépe vypadá právě velur, který ve své přírodní podobě získává patinu. Také je však nejcitlivější, co se týče různých impregnací a teplotních výkyvů. Nejlépe vám bude s hladkou usní, která nevyžaduje tolik specifických přípravků.  

Čtěte také:  Staňte svými vlastními dekoratéry a zkrášlete si svůj domov

4. mýtus: Vysoká cena

Pravdou je, že kožené pohovky se pohybují ve vyšších cenových kategoriích. V porovnání s kvalitními pohovkami je však rozdíl zanedbatelný. Vyšší cena kožených pohovek je dána náročností přípravy a zpracování kůže do podoby, jak ji známe.

Kůže nebo eko kůže?

Eko kůže patří mezi praktičtější potahy, které skvěle vypadají, jsou pohodlné a pořídíte je za nižší cenu. Aby vám dlouho vydržela, musíte si vždy ověřit index otěru, který symbolizuje odolnost sedačky. Kůže je oproti tomu luxusní prvek interiéru, který si zaslouží náležitou péči, bez které se neobejde. Navíc není odolná vůči tekutinám a dalšímu nepořádku.

Nyní jsme vám představili a vyvrátili mýty, které kolují o kožených a eko kožených sedačkách. Nejste si s něčím jistí a chcete se na něco zeptat? Určitě nám napište nebo zavolejte. Rádi vám pomůžeme.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?