Kdo poskytuje půjčky bez dokládání příjmů? Dnes už to umějí i banky

Reklamní slogany na půjčky bez doložení příjmů vás nutí kroutit hlavou a říkat si, jak je možné, že se poskytují půjčky bez příjmů? A teď jste si v nadpisu přečetli, že už to dělají i banky? Tady vás můžeme uklidnit – jde samozřejmě marketingové heslo. Jak to tedy probíhá v reálu?

Co je půjčka bez doložení příjmu

Bez prokázání pravidelného příjmu se spotřebitelský úvěr získat nedá. Tak ale co znamená to „bez doložení příjmu“? Jde o uživatelsky velmi příjemný posun ve vyřizování úvěrů: žadatel se obejde bez papírového potvrzení o příjmu s dříve vyžadovaným podpisem zaměstnavatele. Díky této změně se zaměstnavatel o půjčce vůbec nedozví, nebudou o ní vědět ani lidé z personálního nebo vaši nejbližší kolegové (pokud jim o tom sami neřeknete).

Jak se však poskytovatel dozví o vašich příjmech a spočítá vaši úvěruschopnost? Je to snadné. V současné době internetu a online technologií zvládnete vše elektronicky. Vystačíte si s fotokopiemi vašich osobních dokladů a výpisem z účtu. Nebo poskytovateli odsouhlasíte náhled do vašeho online bankovnictví (může jen nahlédnout, rozhodně nebude mít právo s vaším účtem jakkoliv manipulovat). Z výpisu z účtu se banka i nebankovka dozvědí vše, co o vás z pohledu příjmů i pravidelných výdajů vědět potřebují.

Tip: porovnejte si aktuální ceny půjček bez doložení příjmů poskytovaných jak bankami, tak nebankovními společnostmi!

Kdo dokáže poskytnout půjčku bez dokládání pravidelného příjmu

Už jsme uvedli, že v této oblasti se nějakou dobu angažují také banky. Ale průkopníky půjček bez dokládání příjmů (někdy inzerovaných jako „půjčky bez příjmů“) jsou nebankovní společnosti. Vzhledem k tomu, že cenou půjčky většinou bankám konkurovat nedokáží, hledají jiné cesty, jak by klienty zaujaly.

Vedle nižší požadované bonity nebo širší nabídky částek, které jsou z půjček k mání, zvolily nebankovky i strategii snazšího vyřízení úvěru nebo nabídku peněz také v hotovosti. To dalo vzniknout takovým kategoriím, jako jsou půjčky bez registru, půjčky před výplatou, hotovostní půjčky, půjčky online nebo právě půjčky bez dokládání příjmů.

Čtěte také:  Máte nemovitost na prodej a hledáte vhodného investora?

Elektronizací dokládání veškeré dokumentace, která je k vyřízení žádosti o úvěr nutná, brzy zaujaly mnoho klientů – a toho si banky nemohly nevšimnout. Proto poměrně brzy i banky přistoupily na radikální změny ve službě poskytování peněz. Samozřejmě v mezích, které jim jejich mateřské společnosti a zákon o bankách povolí. Co se týká zákona o spotřebitelském úvěru, vztahují se na banky naprosto stejná pravidla jako na nebankovní společnosti.

Shrňme to: co potřebujete k vyřízení půjčky bez doložení příjmů

Online půjčku bez dokládání příjmů vyřídíte, když máte k dispozici fungující emailovou schránku a mobilní telefon. Dále si musíte připravit tyto doklady:

  • fotokopii občanského průkazu
  • fotokopii druhého dokladu totožnosti (pas, řidičák, zbrojní pas apod.)
  • výpisy z účtu za několik posledních měsíců NEBO v procesu vyřizování půjčky udělení povolení k nahlédnutí do vašeho online bankovnictví (tím vás provede operátor poskytovatele
  • emailovou adresu a telefonní číslo
  • v případě cizinců je vedle dokladu totožnosti nutno doložit i povolení k pobytu (trvalému, některým poskytovatelům stačí pobyt přechodný)
  • při žádostech o vyšší částky budete dokládat rodinný stav, počet dětí a druh bydlení (vlastní nebo v nájmu).

Tip na závěr: Podívejte se na náš další článek z oblasti půjček. Tentokrát vám ukážeme Jak banku přesvědčit o snížení úrokové sazby a RPSN.

Napsat komentář