Prodáváte bytový dům? Pak byste měli vědět, že…

Rozhodnutím o prodeji teprve začíná náročný proces, který bude vyžadovat nemalé úsilí, čas a v ideálním případě také zkušenosti a znalosti. I to jsou důvody, proč se vlastníci jako prodávající dopouštějí zásadních přešlapů, které prodej bohužel negativně ovlivňují.

O výsledku rozhoduje již jeden z prvních kroků, tedy stanovení prodejní ceny, odhad ceny nemovitosti. A právě ten patří také k těm nejobtížnějším. Cenu nemovitosti nelze dohledat v inzerci. Inzeráty nikdy nemohou dát reálný obraz o situaci na trhu, jednoduše proto, že nevypovídají o prodaných nemovitostech. Jsou pouze odrazem přání vlastníků, kteří se, jak již bylo řečeno, při prodeji a odhadu ceny nemovitosti dopouštějí omylů. Každá nemovitost je navíc jedinečná a má svoji jedinečnou hodnotu. Kdo ji však dokáže ocenit?

Kdo ocení potenciál nemovitosti?

Bytový dům představuje pro vlastníka výnos, ale také mnoho starostí. Neobejde se bez údržby a investic, které někdy mohou zastínit budoucí přínos. Základem je finanční kapitál. Právě finance také zpravidla hrají vliv při rozhodování o prodeji. Solidní kupující jako investor kapitálem disponuje. Dokáže nejenom zaplatit férovou cenu, ale také se postará o to, aby byl potenciál nemovitosti naplněn.

Kde hledat solidního investora?

Třicetileté zkušenosti na trhu realit, reference a portfolio nemovitostí, které se probudily znovu do života, s respektem k originální architektuře, historii i představám původních majitelů. To jsou charakteristiky společnosti PSN a také důvody, proč prodat nemovitost PSN.

PSN se nezalekne ani těch největších výzev. Dokladem je nedávná akvizice pozemku po bývalém komplexu Transgas v těsné blízkosti Václavského náměstí, anebo loňská akvizice mrakodrapu City Empiria v Praze na Pankráci. PSN se jako investor zajímá o celé spektrum nemovitostí, tradičně jde také o bytové domy.

PSN je českým investorem s vlastním kapitálem, který má odborné zázemí a k ruce ty nejlepší odborníky. Bez problémů proto zajistí i veškeré formální a právní záležitosti spojené s prodejem, pomůže vyřešit i ty nejsložitější případy. Vlastníkům nabízí férový odhad ceny nemovitosti a platbu tak rychle, jak jen to jde.

Čtěte také:  Jaké jsou populární světové zahrady?

Chcete prodat bytový dům, bez prostředníků, bez provize a komunikačních šumů? Obraťte se přímo na akviziční tým PSN.

Napsat komentář