Jak rychle a účinně vyčistit kuchyňské spotřebiče?

Mastnota a připečené zbytky jídla na sporáku, lednička, nezapírající stopy náročného provozu, trouba, která se za svůj stav už stydí i sama. Péče o kuchyňské spotřebiče ale přesto nemusí být náročná. Jak je udržovat v perfektním stavu a nestát se jejich otroky?

Úklid chladničky začíná správným uchováváním potravin

Úklid kuchyně je nejlepší začínat v chladničce. Uspořádaná chladnička je totiž mimo jiné základem pro přehlednou přípravu jídla. Také nakupování potravin pro vás bude jednodušší, protože budete mít přesný přehled o tom, co všechno se ve vaší chladničce nachází.

Dohledem nad potravinami si sice část práce usnadníme, ale bez úklidu se ani chladnička neobejde. Čistič vyčistí chladničku a mrazničku, odstraní skvrny a zabrání tvorbě nepříjemných zápachů.

Pohlcovač pachů pomáhá uchovat přirozenou vůni a chuť potravin ve vaší chladničce tak, že neutralizuje nepříjemné pachy pomocí aktivní složky, která díky postupnému uvolňování dokáže působit až tři měsíce.

Před znovuzaplněním chladničky potravinami můžete do boxu přidat speciální podložku, s níž zůstane ovoce a zelenina déle čerstvé. Struktura otevřených buněk této podložky umožňuje vzduchu volně obíhat kolem potravin, čímž zabraňuje tvorbě plísní a zápachů. Podložku stačí oříznout na požadovanou velikost a uložit ji na dno boxu pro ovoce a zeleninu.

Ne každá trouba se umí vyčistit sama

Dražší trouby jsou dnes už vybaveny technologií, díky které se umí samy vyčistit. Jestli ale ještě půjdete na čistou troubu vlastními silami, vyplatí se investovat. Nejrychleji a s nejmenší námahou budete mít čistou troubu s pomocí speciálních přípravků, případně sad, které jsou určeny přímo na čištění trouby. Nejúčinněji odstraňují vápenité usazeniny, čistí a chrání troubu. Prodejci trub nabízejí i kompletní čisticí sady, ve kterých zpravidla najdete odvápňovač pro vnitřek trouby a její vnitřní systém, dále čisticí prostředek k odstraňování mastnoty a připálených zbytků jídel a měkký hadřík se speciálními výstupky pro čištění hluboce usazených nečistot a vysušení po čištění.

Čištění varné desky budete mít za chvilku hotové

Také varná deska vyžaduje údržbu. S tím vám pomůže čistič na sklokeramické i indukční varné desky. Účinně čistí, leští a zanechává ochranný film, který usnadňuje budoucí čištění. Dalším důležitým pomocníkem pro údržbu varné desky je speciální škrabka, která je ideální k odstraňování připálených či rozlitých potravin, aniž byste se museli bát poškrábání.

Nerezová ocel vyžaduje speciální péči

Pro varné desky, dvířka trub, chladniček, dřezy či odsavače par použijte čisticí sprej na nerezovou ocel. Ten totiž čistí a chrání všechny povrchy z nerezové oceli ve vaší domácnosti, navíc je odolný proti otiskům prstů.

Jak vyčistit myčku nádobí

Když už budete v tom, vrhněte se také na údržbu myčky nádobí. Použijte odstraňovač vodního kamene a mastnoty, který zajistí účinné odstranění vápenitých a jiných usazenin. Stačí celý obsah sáčku vsypat do prázdné myčky nádobí a spustit program bez předmytí. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda vaše myčka nepotřebuje doplnit sůl do myčky. Nakonec můžete myčku odměnit osvěžovačem, který odstraňuje nepříjemné zápachy a zanechává uvnitř myčky příjemnou vůni.

/Foto: Electrolux/

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?