Jak pracovat s glamour stylem? Využijte jeho přednosti pro skvostný interiér!

Luxus a elegance, honosný třpyt a pohodlí. Pokud tohle zní jako vaše hudba, pak pravděpodobně patříte mezi příznivce stylu zvaného glamour. Jak si v tomto stylu zařídit interiér tak, aby to u vás doma vypadalo vkusně?

 

Které z typických prvků glamour stylu byste si přáli mít u sebe doma?

„Typickými rysy glamour stylu jsou luxus, pohodlí, extravagance, odkaz na baroko a rokoko, robustní čalouněný nábytek, luxusní textilie jako samet, satén či damašek (a to i na stěnách), broušené sklo, mramor, zrcadla, svítidla a svícny.

Co se týče barev, nechte se inspirovat drahými kameny a kovy. Do glamour interiéru patří vedle černé a bílé rubínová, smaragdová, ametystová, jantarová a samozřejmě zlatá a stříbrná,“ popisuje Veronika.

Glamour styl v moderním pojetí? Méně je více

Budete-li se ale za každou cenu snažit držet těchto pravidel, může interiér ve výsledku působit těžce, přeplácaně a lacině. Jak z glamour stylu neudělat kýč? Creative Hunterka Bonami.cz Veronika Sádovská radí: Porušujte pravidla!

  • Kombinujte glamour doplňky s méně okázalými kousky. Set bavlněných polštářků na pohovce doplňte jedním damaškovým ve výrazné smaragdové nebo ametystové barvě.
  • Zvolte jeden výrazný kus v glamour stylu, třeba pohovku nebo křišťálový lustr a buďte střídmí v ostatních doplňcích. Jedinečnost solitéru tak více vynikne.
  • Glamour odlehčí neutrální nebo pastelové barvy, které ale neuberou na ženskosti a eleganci stylu.
  • Tapety nepoužívejte na celý pokoj, ale pouze na jednu stěnu nebo jen na její část.
  • Propojte výše zmíněné glamour prvky se strohým minimalistickým stylem.

/Foto: Bonami/

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?