Jak elegantně natřít plechovou střechu a ochránit ji tak před korozí

Plechové střechy se stále těší velké oblibě, zvláště mezi chataři a chalupáři. Potřebují však pravidelné nátěry, aby nekorodovaly a neohrožovaly je mechy, lišejníky, slunce, déšť, vítr a další klimatické vlivy. Se současnými barvami to není nic těžkého. Nejdříve ovšem musíte střechu pečlivě vyčistit a odstranit starý nátěr.

Příprava plechové střechy

Nová plechová střecha se má nechat rok až dva zoxidovat, případně ji lze okamžitě natřít speciálním podkladem na nezoxidované střechy. Tento účel splňují i některé antikorozní základní barvy.

Stará plechová střecha se obvykle čistí horkou tlakovou vodou se saponátem a poté oplachuje čistou vodou. Vysokotlaký čistič se dá i vypůjčit. Zbytky starého nátěru je někdy třeba odstranit ocelovým kartáčem a brusným papírem.

Tipy k nátěru plechové střechy

Nyní přistoupíme k samotnému natírání. Použijete-li barvu Primalex 3v1, zvládnete najednou základní antikorozní i vrchní nátěr. Obvykle se aplikuje ve 2 vrstvách – na ocel, hliník, měď i čerstvě pozinkovaný povrch. Odborníci ji doporučují pro přímé nátěry střech, okapů, svodů, parapetů, garážových vrat i stropních konstrukčních prvků.

Budete překvapeni, jak rychle nátěr schne a jak je pružný. Samozřejmostí je dlouhodobá odolnost. Použití moderních barev však přináší ještě jeden efekt, a tím je dokončení nátěru plechové střechy za jeden den. To je důležité z hlediska nestálosti počasí, protože čerstvý nátěr by mohlo poškodit nejen silné slunce a déšť, ale i rosa. Jako nejlepší období pro nátěr plechové střechy se doporučuje přelom léta a podzimu. Venkovní teplota se má v každém případě pohybovat od 5 do 50 stupňů.

Vyberete si na střechu červenou, zelenou, hnědou, nebo šedou barvu?

Co se týče odstínů, za nejhezčí plechové střechy jsou stále považované červené, zelené, hnědé a šedivé. Při samotném natírání využijte váleček s teleskopickou násadou a speciální štětec pro špatně dostupná místa. Díky kombinaci kvalitní barvy a šikovných pomůcek vše zvládnete s elegancí a budete mít na léta vystaráno.

Čtěte také:  Styl interiéru dodá bytový textil podle aktuálních trendů

Podrobné údaje týkající se nátěru plechové střechy najdete na etiketách vybraných barev, v letácích a katalozích, nebo požádejte o odbornou radu.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?