Fasáda bytového domu nemusí být vždy stejná

Existují dva jazyky – jazyk emocí a jazyk logiky. Použijte ten správný, abyste se domluvili. Tato slova platí 100% i při řešení zateplení fasády bytového domu. Loni jsme se v článcích, které připravovali specialisté společnosti Sto s.r.o., věnovali racionálním tématům: výběru a realizaci vhodného zateplovacího systému a kontrole průběhu zateplení. Letos se chceme více věnovat konečnému vzhledu fasády, tedy té emotivnější stránce zateplení.

Trendem dnešní doby, a nejen v architektuře, je odlišit se. Není k tomu za každou cenu nutné vždy projektovat speciální fasádní architektonické prvky. Řešením je tvůrčím způsobem využít kombinace dostupných povrchových úprav a s jejich přispěním vytvořit zajímavou a originální fasádu. Společnost Sto, světový lídr v oblasti kontaktních zateplovacích systémů, se tomuto trendu věnuje již více než 20 let a i díky tomu může investorům či architektům nabídnout řadu kreativních povrchových úprav.

Systém Sto Beton umožňuje získat vzhled pohledového betonu, a to jak na standardní stavební povrchy v interiéru i exteriéru, tak i na kontaktní zateplovací systémy StoTherm. Povrchy se strukturou dřevaStoWood, ve variantách struktura prken (popř. překližky) nebo struktura kůry stromu lze realizovat celoplošně nebo vhodně kombinovat s ostatními typy povrchových úprav. V případě požadavku na metalický povrch lze povrch opatřit metalickým nátěrem StoColor Metallic, který se vyrábí v různých odstínech. Všechny uvedené kreativní povrchy mají širokou škálu barevných kombinací, můžete je volit v libovolné škále barevných odstínů ať již z firemního systému StoColor nebo NCS, RAL apod.

Široký sortiment cihel a cihelných pásků Stobrick nabízí na fasádních zateplovacích systémech obrovskou tvůrčí svobodu a tvůrce si získá i svými nekonvenčními a zároveň kombinovatelnými formáty. Skleněná mozaika vytváří estetický efekt s kovovými odlesky a je častou součástí průmyslových i technických designových budov, neboť působí elegantně a současně nadčasově.

Při ztvárnění fasád se těší velké oblibě fasádní prvky StoDeco. Ověřené profily vypadají jako pravý, tažený štuk a používají se dokonce i na památkově chráněných objektech. Sto má v nabídce více než 250 profilů a prvků StoDeco profilů, vhodných pro historické fasády. Moderní StoDeco profily jsou určené především na zateplovací systémy a vyznačují se nízkou tepelnou vodivostí a minimální tepelnou roztažností. K dispozici jsou také individuální StoDeco profily, které umožňují originální ztvárnění zcela dle požadavků architektů.

Čtěte také:  Dotace Bytové domy bez bariér 2019: Od zítra začíná příjem žádostí pro dotace na výtah a bezbariérové bydlení

Téměř nevyčerpatelný je výběr fasádních omítek v nejrůznějších zrnitostech a barvách, které lze použít pro téměř všechny druhu podkladu a k jakémukoliv účelu užití. Široká nabídka nabízí klasické škrábané a rýhované omítky, univerzální modelační omítky i mimořádně odolné omítky z přírodních kamínků. Barevný program Sto splňuje vysoce estetické nároky a je založen na lidském vnímání barev. Klasikem od Sto je extrémně uživatelsky přívětivý systém StoColor, s kolekcí AC – Architectural Colours. Společnost Sto nabízí rozšíření StoColor s jeho 800 odstíny o dalších 300 minerálních odstínů.

Velmi zajímavá je pro architekty i služba StoSignature, která nabízí sofistikovaný systém kombinací textur a efektů, určených pro realizaci originální fasádní omítky, zcela na přání architekta či investora.

Další detaily o výše uvedených systémech kreativních povrchových úprav s produkty Sto včetně ukázek referenčních realizaci u nás i ve světě najdete na www.sto.cz/fasady.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?