AUTOMATICKÉ ZAVÍRÁNÍ DVEŘÍ ZAJISTÍ BEZPEČNOST I POHODLÍ

Zaměstnanci díky nim dokážou proplout celou budovou s kelímkem kávy v jedné ruce a šanonem v ruce druhé. Obyvatelé bytových domů se nemusí bát nechat kočárek uložený ve společných prostorách pod schodištěm. Komfort, bezpečí a v neposlední řadě i zajímavý designový prvek poskytují automatické dveřní systémy všude tam, kde je potřeba. V administrativních budovách, nemocnicích, v kulturních a obchodních centrech, ale i na úřadech a v panelových domech.

Co všechno automatické dveře pohlídají za vás?

Jistý dohled na tím, zda vše funguje tak, jak má, vám zůstane zachovaný i při naprosté volnosti pohybu všech osob. Systém je totiž možné napojit na centrální řídící jednotku. Přehled tak budete mít nad vytížeností jednotlivých oblastí i jejich funkčností.

Vše ale samozřejmě hlídat nemusíte. Dveře jsme vybavili několika bezpečnostními senzory, které například brání přivření člověka při zavírání a otevírání dveří. A nechybí dokonce ani záložní zdroje, které všechno včetně těchto senzorů udrží v chodu i při výpadku proudu.

Vyhnete se hluku i zbytečným opravám

Zmínit samozřejmě musíme i úsporu místa a tichý chod. Pokud máte zkušenost s klasickými mechanickými systémy, jistě víte, jak náchylné jsou na výkyvy teplot. Vlivem teplotních rozdílů mezi dnem a nocí dochází ke změnám hustoty hydraulické kapaliny a časté úpravy nastavení tak bývají na denním pořádku. Automatické zavírání dveří vás zbaví všech těchto nemilých povinností. Starosti s nedovíráním či boucháním dveří můžete doslova nechat za dveřmi.

Odpovědí na problémy se zabezpečením administrativních i obytných budov jsou otočné dveře s pohonem DTN 80. Spolehlivě poslouží jako vstupní dveře také u vysokých bytových domů, které se tradičně potýkají s nefunkčními hydraulickými zavírači z důvodu silného komínového efektu.

Foto: Animo Bohemia s. r. o.
Foto: Animo Bohemia s. r. o.

A když bude potřeba, aby dveře zůstaly otevřené?

Hlavní myšlenkou je samozřejmě podpořit bezpečné dovírání dveří po každém jejich použití. Mysleli jsme ale i na případy, kdy bude potřeba dveře po nějakou dobu udržet otevřené, například z důvodu stěhování nábytku. Řada lidí tyto situace v minulosti řešila vložením klínku pod dveře. Spolu s kýženým výsledkem se ale téměř vždy dočkali také vyosení zavírače dveří. Naše automatické dveře jsme proto doplnili o speciální tlačítko otevření dveří, po jehož stisknutí zůstane průchod otevřený až do jeho opětovného odblokování.

Čtěte také:  Rozúčtování a vyúčtování tepla a vody. Na co se ptáte nejčastěji?

Navíc výhodou oproti automatickým posuvným dveřím je, že tyto se po zavření zajistí samozamykacím 3 bodovým zámkem a tím jsou zcela bezpečné a perfektně těsní.

Přečtěte si o všech funkcích, kterými se naše automatické dveřní systémy chlubí. V případě, že se rozhodnete, že nesmí chybět ani ve vašich prostorách, vám rádi vypracujeme cenovou nabídku na míru.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner