JUDr. Marek Novotný a host Akademie práva legislativní expertka Ministerstva spravedlnosti Lucie Slavíková vás v rámci dalšího dílu webináře Akademie práva seznámí s novými soudními rozhodnutími často diskutovaných a sporných otázek z praxe SVJ a bytových družstev. Chybět nebudou ani informace k zajímavým legislativním novinkám.
O čem budou právníci hovořit?
V rámci webináře se jeho účastníci seznámí se zajímavými rozhodnutími včetně připravovaného vyklizovacího ozkazu a změnách v advokátním tarifu účinném od ledna 2025. Chybět nebudou ani další témata, která zčásti vychází z advokátní praxe lektora advokáta Marka Novotného:
– častý vážný problém – v SVJ/BD skončilo funkční období statutárovi – jak svolat nejvyšší orgán – zda obstojí svolání shromáždění bývalým statutárem po zániku jeho mandátu a zda je, či není nutné dodatečně schvalovat právní jednání SVJ/BD učiněná statutárním orgánem po zániku jeho mandátu a pokud ano – jak na to?
– jaký je vlastně význam listin ze Sbírky listin obchodního rejstříku pro závaznost uzavřených smluv
– kdy není možný nástup náhradníka do statutárního orgánu
– jak se nemá (má) hlasovat při volbě více kandidátů na méně funkcí
– jak obstojí usnesení shromáždění svolané po „boji“ vlastníků s výborem SVJ
– kdy obstojí shromáždění svolané jen dvěma vlastníky podle § 24 zákona č. 311/2013 Sb.
Lektoři: JUDr. Lucie Slavíková, PhD., působí na Ministerstvu spravedlnosti ČR v oblasti legislativy jako vedoucí oddělení civilního práva hmotného
JUDr. Marek Novotný, advokát, partner advokátní kanceláře Prof. Oto Novotný a partneři, autor
komentářů na téma bytového práva, vedoucí lektorského týmu Akademie práva
Kdy se webinář Akademie práva koná a jak se přihlásit?
Webinář se uskuteční 16. 10. 2024 od 13.00 do 15.30 hodin
Během webináře můžete posílat dotazy, na které vám v jeho závěru přednášející budou odpovídat. Pokud vám nevyhovuje datum nebo čas webináře, můžete se registrovat a webinář sledovat na stejném odkazu ještě 30 dnů od živého vysílání. Dotazy můžete poslat i předem na adresu [email protected]
Podrobnější informace a přihlášení na webinář naleznete ZDE
Cena: 2 100 Kč, Využijte kód pro slevu OB232
Akce se koná s podporou advokátní kanceláře PROF. OTO NOVOTNÝ a partneři
Webinář probíhá ve spolupráci s Českou společností pro rozvoj bydlení, z. s.
