Dlažba 3x jinak dodá styl chodbě, koupelně i kuchyni

Nadčasový interiér zařizujeme s důrazem na kvalitu zpracování, použité materiály a jejich praktičnost. Výrazným prvkem se může stát i na první pohled tak standardní prvek vybavení bytu, jako je dlažba.

Chodba: Kámen a motivy ze starých dlaždic pro originalitu na první pohled

Chodba je základním komunikačním prvkem každého bytu. Je také prvním místem, které vidíme při vstupu do bytu. Moderní interiér s čistými liniemi můžete právě v chodbě ozvláštnit zajímavou dlažbou, která se zde stane dominantním prvkem. Vyzkoušet můžete například historické motivy dlaždic, evokující kouzlo starých časů. Zároveň však jde o veskrze moderní povrch, se všemi jeho praktickými výhodami, především odolností proti kamínkům, podpatkům, blátu, vodě a další zátěži, se kterou se u vstupu do bytu můžeme setkat.

Kuchyň: Bílá nemusí být žádná nuda

V kuchyňském prostoru bývá dominantní kuchyňská linka. Zvolíte-li i zde jednoduchý a nadčasový styl, můžete si dovolit zajímavější design obkladu stěny za linkou. Právě toto místo je často opomíjeno a zaměřujeme se pouze na účelnost, což je škoda. Právě hladkou plochu dvířek kuchyňské linky podtrhne reliéfní povrch obkladu stěny za linkou. Zkuste třeba keramické bílé lícové cihly. Kromě atraktivního vzhledu zde oceníte i příhodné vlastnosti keramiky. V místnosti, kde se vaří, se neubráníte ulpívání mastnoty a dalšího znečištění. Povrch tak musí být snadno čistitelný a odolný, i když budeme muset použít větší sílu, případně silnější čisticí prostředky. Dobře vypadá i velkoformátový obklad, kde je výhodou minimum spár.

Koupelna: Alternativa přírodního materiálu s atraktivními prvky

Střídmě a elegantně působí koupelna, která respektuje design bytu, ale současně přináší něco navíc. Stylu vyhovují například obklady ve světle béžovém odstínu, které doplňuje modrá varianta obkládaček i zajímavá reliéfní dekorace.

Dlaždice na podlaze věrně imitují dřevo, na rozdíl od přírodního materiálu jim však nevadí voda, vlhko, pára a střídání teplot. Zvolte rektifikované dlaždice, které umožňují pokládku s minimální šířkou spáry, což oceníte nejen při úklidu. Pod keramické dlaždice také můžete položit temperovací kabely nebo rohože. Je příjemné, když vás v koupelně na bosé nohy nestudí dlažba.

Čtěte také:  Máte zasklenou lodžii? Na co bychom teď v létě měli rozhodně pamatovat?

/Foto: RAKO/

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?