Čtyři top trendy bydlení pro podzim a zimu 2018. Jak se vám líbí?

Pohodlí, elegance, beton nebo třpyt? Každý z nás se doma cítí dobře v jiném stylu. Nechte se inspirovat nápady designérů na vytvoření moderního, klasického, přírodního anebo kreativního designu v interiéru.

 

Warm & Cozy – etno vzory a retro elegance

Trend Warm & Cozy je svěží, neustále se měnící mix materiálů, barev a vzorů. Je ideální pro všechny, kdo mají rádi kreativitu a individuální styl. Tento trend je ovlivněn typickými prvky folklóru – vzory a barvami. Důraz je kladen na detaily a originalitu, zařízení například doplňuje vlastnoručně vyrobená lavice z palet. Prostor je vzdušný a nechává hodně prostoru novým nápadům.

V tomto interiéru je dovoleno vše, co povede k pohodlí. Bydlení ve stylu Warm & Cozy je inspirováno dánským trendem Hygge. Interiér vyjadřuje pocit teplého a útulného domova, jehož uspořádání působí nenuceně a přívětivě. K tomu patří polštáře, chundelatá kožešina, přikrývky a koberce – také na stěně.

Domov zpříjemní rostliny a teplé svítící lampy. Vhodné jsou přírodní materiály jako například lýko a len. Barevná paleta sahá od zemitých pískových tónů přes silnou červenou až po tmavou petrolejovou.

Chic & Modern – jemné barvy a květinové vzory

Styl Chic & Modern je klidný a přívětivý. Něžnost a harmonii staví na první místo. Je vhodný pro všechny, kdo mají rádi atmosféru důvěry a přívětivosti. Harmonickou atmosféru vytváří světlé pastelové tóny, květinové vzory a prvky venkovských stavení. Oblé tvary a měkké materiály dodávají interiéru ženskost, která je ještě podtržená růžovými odstíny, květinami a svíčkami. Tak se vytváří dokonale romantická atmosféra v každé místnosti.

Trend Chic & Modern je symfonií pastelových odstínů a květin, aniž by se přitom jednalo o kýč. Tapeta s růžemi ladí s polštáři, průhledné závěsy nechávají zaplavit místnost světlem. Zelený akcent místnosti dodávají rostliny ve vypouklých květináčích, které se tvarově podobají závěsným lampám. Vše je navzájem sladěné a doplňuje se. Starorůžová a odstíny krémové zde udávají tón barev, zatímco výraznější zmatněná šedá a růžová prostor neutralizují.

Čtěte také:  ​Pojištění domácnosti a naše dvě zásadní a časté chyby

Cool & Creative – betonový vzhled, rovné linie a modrá

Cool & Creative je sebevědomý, vyvážený styl interiéru. Je perfektní pro všechny, kdo mají rádi nekonvenčnost a z toho, co mají, se snaží dostat to nejlepší. Klidné tvary a barevný koncept s rovnými liniemi reprezentují jasnost. Tento koncept klade důraz na rovnováhu, což se odráží v barvách, stejným dílem se používají chladné i teplé barevné odstíny. Vybavení vychází z rovnováhy mezi novými a už použitými prvky. V interiéru nechybí originalita – dovolené je všechno, co se líbí a co splňuje svůj účel.

Charakteristické rysy pro styl Cool & Creative jsou přímé linie, betonový vzhled a modrá barva. Tento trend je přímým útokem industriálního stylu. „S kombinací textilu, dřeva a kreativity se i při tak velkém množství chladu budete cítit opravdu útulně. Interiér doplňte velkými polštáři, huňatými přikrývkami a třeba i dřevěnými obklady, které šplhají nahoru po stěnách,“ radí s doladěním stylu Tadeáš Tenkl, odborník ze světa bydlení v Hornbachu. V barevné paletě se chladné modré odstíny kompenzují teplými šedými, béžovými a taupe odstíny.

Shimmer & Shine – hra s leskem

Třpytí se, leskne se a odráží světlo? Pak je to přesně to, co potřebujete pro tento styl. Shimmer & Shine je nápadný a pompézní, ale harmonický. Tento koncept se zakládá na kontrastech – je decentní, ale bohatý, tvrdý a měkký, matný a lesklý, starý a nový. Elegantně a stylově na scénu přináší zajímavé detaily. Vše je perfektně sladěné a nic neponechává náhodě.

Především matné měděné odstíny, ale i stříbrné a zlaté detaily se postarají o lesklé efekty. Lampy s třpytivým efektem a lustry přinesou do hry ještě více jasu. V kontrastu působí matné akcenty, například velké sametové polštáře a kožešiny. Barevná paleta se pohybuje v přírodních taupé, šedých a krémových odstínech.

1 reakce
  1. Jana Sovadníková 11 měsíci staré

    Vážně si myslíte ,že si budu měnit zařízení bytu abych byla ,,trendy” ? Fotky jsou hezké , ale to je asi tak jediné – jenže nejsou reálné – všechno naaranžované – no prostě článek o ničem .

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?