Platí stále, že je koupě bytu výhodnou investicí?

Zatímco určitá míra inflace je běžná všude po světě, aktuální postcovidová situace má na svědomí začínající globální paniku. Zdražuje se vše a všude, a to nejhloupější, co v tuto chvíli můžeme udělat, je nechat své peníze jen tak ležet.

Nemůžeme se totiž nechat ukonejšit tvrzením, které hovoří o inflaci lehce překračující hranici 4 %. Podle mnohých zdrojů je toto číslo podhodnocené a zatímco některé údaje zmiňují inflaci 8 %, vyskytují se i názory, které mluví o 10 % inflaci. A přestože se nemusíme podrobně zabývat tím, která hranice je ta pravá, musíme se zabývat tím, jak své prostředky zhodnotíme.

Nenechávejte peníze na účtech

„Nechat své finance jen tak ležet na účtu je v aktuální situaci asi to nejhorší, co může někdo udělat. Ročně takto přichází o desetitisíce až čtvrtina Čechů. Přitom stačí část svých prostředků investovat“ říká David Novotný, majitel a jednatel společnosti Bohemian Estates International. Ta se mj. zabývá právě i investicemi do developerských projektů a také investicemi do nemovitostí k pronájmu. O ty je dle Novotného v posledních letech mimořádný zájem.

Trh nemovitostí za poslední dva roky

Během uplynulých dvou let realitní trh čelil hned několika překážkám. Na jedné straně jsme byli svědky hromadného opouštění krátkodobých pronájmů, což vyústilo i ve větší nabídku bytů k pronájmu ve velkých městech. Na druhé straně jsme ale viděli snížení základní úrokové sazby, která měla za následek levnější hypotéky, a tím narůstající poptávku po nemovitostech. Ať si totiž o aktuálních cenách myslíme co chceme, investice do nemovitostí je stále jedna z těch bezpečnějších forem zhodnocení peněz. Obzvláště, pokud budeme při investování chytří.

Zdroj: Bohemian Estates International

Napsat komentář