Bílé dveře od vstupu až po spižírnu

Při rekonstrukci i novostavbě bytu se často diskutuje, jaké budou nové dveře. Řeší se nejen dekor povrchu, barevnost, míra prosklení, ale i na jakou stranu se budou otvírat nebo raději posouvat. Není divu, vždyť investice do dveří je nejen výrazná položka v rozpočtu, ale především dlouhodobá.

V renovacích se často musí kombinovat stávající dekory dřeva, barvy povrchů nábytku i stěn s novými zařizovacími prvky. Jednoduché řešení, které však nevede k žádným ústupkům, je použít dveře s bílým povrchem.

Laminát nebo lak

Bílé dveře nemusí být jen lakované, ale i potažené fólií nebo laminátem. Mohou být doplněny o kontrastní prvky v černé barvě, např. kování, posuvné lišty, rámečky prosklení nebo hliníkové lišty vložené do profilů v různých vzdálenostech i směrech.  

U dvou obrázků vstupní chodby vidíme rozdíl ve výrazu místnosti, pokud se použije posuvný systém dveří s černou hliníkovou lištou, mušlí i vlepeným rámečkem plošného prosklení, nebo plné hladké dveře s povrchem z bílého laminátu CPL.  Laminátový povrch je odolný proti poškrábání, odření a snadno se udržuje čistý. Hladký povrch dveří však nemusí zůstat čistě bílý, lze ho ozvláštnit nalepenými černými nebo hliníkovými lištami. Hliníkové lišty mohou být nalepeny vodorovně po celé výšce dveří, jen kolem kliky, nebo svisle či na zasklívacích rámečcích prosklení.

Entrance,hall,with,a,beautiful,interior
Interiérové dveře Doornite v povrchu Laminát CPL Premium bílá v provedení jako posuvné s černými doplňky a klasické s hliníkovými (ALU) lištami
Entrance,hall,with,a,beautiful,interior
Hladké plné interiérové dveře Doornite v povrchové úpravě Laminát CPL Premium bílá

Ticho, bezpečí a design

Samotné vstupní dveře do bytu musí splnit požadavky na bezpečnost a odolnost proti požáru. Při individuální výrobě je možné výrobce požádat o navýšení standardu vlastností pro zabezpečení bytu, ochraně proti hluku nebo kouři. V současné době se stále častěji objevují požadavky majitelů bytu na lepší, vyšší zvukovou izolaci.

Čtěte také:  Aktuálně: Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, odečty úroků z hypotéky zůstávají

Největší český výrobce dveří DOORNITE (dříve Masonite) umožňuje sestavit dveře tak, aby byly vizuálně jednotné ve všech místnostech, včetně vstupních, ale svými vlastnostmi vyhovovaly jedinečným potřebám každého uživatele bytu.

Modern,interior,of,new,entrance,in,residential,building.,wooden,door
Vstupní bezpečnostní, protipožární a protihlukové dveře DOORNITE s bílým laminátovým povrchem

Lak na třetí

Pokud se přikloníte k lakovanému povrchu dveří, i zde je více možností. Základní řada bílých lakovaných dveří Doornite BASIC představuje ekonomické řešení s vynikajícím poměrem cena/výkon. Dveře jsou lakované s třívrstvým polyuretanovým bílým polomatným lakem.

Cozy,holiday,bedroom,for,traveling,guests,,with,white,linen,,orange
Základní řada Basic bílých lakovaných interiérových dveří Doornite s prosklením typu Vertika 

Vysoký standard bíle lakovaných dveří je dosažen u řady CLARA DOORNITE. Povrchy těchto dveří jsou 3× broušeny a 3× lakovány. Každá vrstva je vytvrzena UV světlem, takže se jen tak nepoškodí. Dostatečně pevný, polomatný a hladký lak vydrží provozní zátěž a dobře se udržuje. U dveří CLARA je možné kombinovat nejen různé velikosti a umístění prosklení společně s černými doplňky, ale také vybírat z hladkého nebo profilovaného povrchu plášťů dveří.  Kvalita povrchu dveří podtrhne dojem z celého interiéru.

U malých nebo úzkých místností bílá barva dveří opticky zvětší prostor. Nemusíte ale zůstávat jen u vizuálních efektů. Praktickým řešením je instalovat posuvné dveře, skládací nebo využít tzv. reverzních dveří. Reverzní dveře mají opačný způsob otevírání, dveřní křídlo se otevírá směrem od sebe z pohledové strany.

Reverzní dveře nejen pro spižírny

Otevírání dveří v úzkých nebo rozměrově menších místnostech je možné řešit různými způsoby – posuvnými systémy do pouzdra, na stěnu, skládacími, lítacími dveřmi nebo klasickými otočnými dveřmi na pantech s reverzním otevíráním. Speciální kování a tvar zárubně umožní křídlu otevření do dveřního otvoru, do zárubně.  Reverzní dveře musí mít polodrážku a osazují se do správného druhu skryté zárubně, která se u DOORNITE vyrábí ve dvou výškových standardech 197 a 210 cm se speciálními skrytými 3D panty.

Čtěte také:  Komentujeme: Kdo je zodpovědný za vytápění objektu?
Doornite Reverzni Dvere Se Skrytymi Zarubnemi S 3x Lakovanym Bilym Povrchem Rady Clara
Reverzní dveře se skrytými zárubněmi s 3x lakovaným bílým povrchem řady CLARA DOORNITE

Sestavit si vlastní, originální sadu dveří je možné v on-line konfigurátoru největšího českého výrobce dveří Doornite (dříve Masonite) nebo v jeho 22 vzorkových prodejnách v ČR a v 7 na Slovensku.

www.doornite.cz

Napsat komentář