Bílá v interiéru není žádná nuda. Umíte to s ní?

Bílá není pouze odvěkým symbolem čistoty a nevinnosti, ale také nestárnoucí interiérovou stálicí, jejíž oblíbenost v čase neklesá, ale roste. Tato královna všech barev se totiž díky své nadčasovosti a univerzálnosti hodí do každého typu interiéru. Také s ní je ale třeba umět pracovat.

Bílá interiér rozjasní

Bílá barva zaujímá v našem interiéru výsostné postavení. Díky ní působí interiér čistě a prostorněji. Aby bílá barva patřičně vynikla, potřebuje ale dostatečné přirozené denní světlo. Bez něj bude zářivá bělost pryč a barva bude působit našedle. Zářivost bílé můžete v místnosti podpořit třeba pomocí zrcadel, která budou odrážet světlo. Podobný efekt přinese i povrch nábytku v bílém lesku.

Bílou barvu v interiéru vhodně doplní podlaha ve stylu dřeva. Požadovaný styl doladíte typem doplňků a bytového textilu.

Bílá ve vysokém lesku je trendy, mat je synonymem elegance

Málokterá barva dovede rozjasnit prostor takovým způsobem jako bílá. Nebojte se proto ještě více podtrhnout její jas pomocí vysokého lesku. K něm nás dovedou akrylátové materiály, které se řadí k nejmodernějším nábytkovým povrchům. Ceněny jsou nejen kvůli vysoké odolnosti a zdravotní nezávadnosti, ale také pro elegantní design a oslnivý lesk. Ten nejenže dokáže odrazit dopadající světlo jako málokterý jiný lesklý materiál, ale navíc jej lze při běžném poškození snadno opravit!

Rádi byste oblékli svůj nábytek do elegantního bílého kabátu, ale lesklým povrchům jste nepřišli příliš na chuť? Tak dejte šanci matu, který vládne současným trendům interiérovém designu a neuvěřitelně sluší i bílé! „Mat eliminuje odrazy světelných efektů, takže se do něj nepromítají žádná světla, odlesky či odrazy předmětů. Díky tomu zůstává matný lakovaný povrch stále stejně krásně bílý. Matná lakovaná dvířka vás však neoslní pouze svým vzhledem, ale i vysokou kvalitou povrchu, za kterou stojí stejně jako v případě lesklých dvířek pečlivý výrobní proces spočívající v důkladném nanášení laku. „Zatímco v případě vysokého lesku však po vytvrdnutí finální vrstvy laku následuje ještě křížové broušení, po kterém putují dvířka na ruční mokré broušení a leštění, u matných dvířek je po vytvrdnutí finální vrstvy laku povrch krásně matný. Je na něj třeba jen aplikovat finální ochranu v podobě voskové impregnace,“ vysvětluje náročnost postupu k bílému matu Martin Dusík.

Čtěte také:  Index štěstí a naše bydlení. Otestujte si váš domov!

Zdá se vám bílá příliš chladná? Vyzkoušejte ji ve smetanovém odstínu

Máte obavy, že by bílá v matném či lesklém provedení mohla ve vašem interiéru působit příliš fádně či dokonce chladně? Vyberte si nábytek v některém ze smetanově bílých dřevodekorů, jejichž elegantní kresba dřeva dodá bílé zcela nový rozměr. Dřevodekory jako například sněhový ořech či borovice bělená v sobě spojují jemnou eleganci bílé s věrnou imitací struktury dřevních vláken, která je od skutečného dřeva k nerozeznání, a dodává tak dvířkům příjemný nádech přirozenosti.

Bílá barva nesmí chybět ani v koupelně

Bílá je nejoblíbenější barvou koupelnových skříněk a ani tedy se nemusíte bát vysokého lesku. Ten také koupelnovému nábytku poskytuje ochranu proti vodě a vlhku.

Vybrat můžete i koupelnový nábytek s foliovanými dvířky. Tady dbejte na kvalitu a vybírejte takové, kde povrchová folie obepíná dvířka z pohledové strany i ze všech čtyř bočních stran. Kromě estetického vjemu jsou povrchy dvířek chráněny před vlhkostí a nečistotami, a vy se tak nemusíte bát, že by je náročné prostředí poškodilo.

Barevně nekonfliktní bílý koupelnový nábytek nám navíc dává možnost doplnit a obměňovat další vybavení koupelny jakýmikoliv doplňkovými barvami.

Univerzálnost bílé pro dveře

Přemýšlíte, jak svému interiéru dodat co nejuniverzálnější tvář, která vám poskytne volnou ruku při realizaci vašich představ? Tak oblékněte i dveře do sněhově bílé barvy, která jim umožní elegantně splynout se stěnami! Pokud navíc zvolíte jejich verzi tzv. bez nadpraží, vyrostou vám dveře skutečně doslova od podlahy až ke stropu a vy tím získáte nepřehlédnutelný designový kousek, který ve spojení s bílou barvou vnese do vašeho prostoru čistou krásu.

Ať už se tedy rozhodnete do bílé zahalit celý svůj interiér nebo ji zvolit pouze pro určité interiérové doplňky a detaily, vždy si můžete být jisti, že s ní nikdy neminete cíl!

Čtěte také:  Síla přírody a propojenost: Novým trendem stylu interiéru se stává biofilní design

/Foto: J.A.P./

Log in with your credentials

Forgot your details?