Bezplatný pozáruční servis Sto – 20letá péče o Vaši fasádu

Od pradávna nás lidi fascinují léky na dlouhověkost a povídky či pohádky o nesmrtelnosti. Žádný zázračný lék jsme zatím nenašli, zbývají nám jen dobré a v čase prověřené zkušenosti našich předků či současníků. Mezi ně patří určitě prevence a péče řádného hospodáře o svěřený majetek. Platí to na 100 % i pro fasády – je skvělé těšit se z nového šatu vašeho domu, ale klíčem k úspěchu je udržet fasádu v dobrém stavu i po mnoha letech. Nyní už na tento úkol nejste sami – pokud máte nebo uvažujete o fasádním systému Sto, určitě oceníte novou bezplatnou službu, kterou Sto nabízí – 20letý pozáruční servis.

Prostřednictvím 20letého pozáručního servisu Sto se nemusíte obávat trvalého poškození fasády z důvodů mechanického poškození či napadení fasády mikroorganismy

Možná namítnete, že stačí běžná záruka realizační firmy. Krátkodobě určitě ano, ale čas běží jako bláznivý a záruka je pryč. Nebo ještě platí, ale stavební firma nepřežila turbulence naší rychlé doby a není na koho se obrátit v případě jakýchkoliv vad a poškození. Na společnost Sto se však i po letech můžete spolehnout – její pracovníci včas odhalí případné nedostatky a navrhnou vám správné řešení tak, aby zůstala zachována hodnota, funkčnost a estetika stavby.  Díky bezplatnému pozáručního servisu Sto tak máte jistotu, že budete bydlet v budově s funkční, bezpečnou a vizuálně přívětivou fasádou, která bude sloužit vám a vašim sousedům ještě po dlouhá desetiletí.

Každá fasáda je vystavena zatížení a každá dříve či později potřebuji péči

Na fasádu působí klimatické podmínky, sluneční záření, biotické napadení, prach a městské exhalace. Navíc je potřeba počítat s tím, že může dojít i k mechanickému poškození v oblasti vchodů, soklů míst v blízkosti chodníků a komunikací. Častým požadavkem je také designové provedení fasády, které vychází z estetických preferencí majitelů. Nebo je to také nástroj na odlišení a zviditelnění té či oné budovy v záplavě okolité monotónnosti. Bohužel právě výrazné barevné odstíny vyžadují zvýšenou pozornost, a je potřeba u nich provádět obnovovací nátěry, které navíc zvyšují životnost celého zateplovacího systému.

Čtěte také:  Z právní praxe: Nezájem o práci ve výboru

Nekupujte jen materiál, ale i kompetenci a servis

V dnešní době většina realizačních firem nakupuje materiál ve stavebninách, které jim dávají jen standardní dvouletou záruku na materiál. Společnost Sto je však přímým výrobcem a může zákazníkům, kteří mají její zateplení, nabídnout daleko více. Navíc nemusíte mít štěstí, že zrovna někdo z členů družstva či společenství vlastníků je na slovo vzatý stavební odborník, který dokáže kompetentně posoudit stav vaší fasády. I z tohoto důvodu je bezplatná služba 20letého pozáručního servisu Sto užitečným a dobrým pomocníkem.

Princip fungování této 20leté péče o fasádu je velmi prostý

Po realizací stavby s materiály společnosti Sto registrujeme budovu do našeho systému a vystavíme její certifikát, díky kterému získá majitel budovy či její správce oprávnění požádat v předem stanovených intervalech o analýzu stavu fasády. Certifikát umístěte na viditelné, veřejně přístupné místo, aby bylo technikům Sto při prohlídce jasné, že jsou na správném místě. Spolu s registrací stavby do systému a vydáním certifikátu na pozáruční servis vystaví společnost Sto budově i servisní knížku, do které se budou evidovat všechny servisní prohlídky a navrhovaná řešení. Po prvních 7 letech od realizace máte nárok na bezplatnou kontrolu stavu fasády a návrh servisních opatření. A následně každé 3 roky na pravidelné servisní prohlídky, které jsou realizovány prostřednictvím servisního týmu Sto. A po realizaci pozáruční prohlídky a zápisu do servisní knížky dostanete návrh případných servisních opatření, které technici doporučují zrealizovat pro prodloužení životnosti fasády nebo k odstranění případných nedostatků. Zároveň vám doporučí vhodnou realizační firmu s dostatkem zkušenosti s odstraňováním nalezených nedostatků.

Servisní kontrola prověří stav fasády a nabídne vhodné kroky k nápravě

Při servisní kontrole například technici Sto zjišťují, v jakém stavu se nachází povrchová úprava fasády a zda je třeba provést čištění od prachových částic nebo nečistot. Vizuální kontrola odhalí možné biotické napadení povrchu fasády, které může mít negativní vliv nejen na kvalitu samotné povrchové vrstvy, ale mít i nepříznivé zdravotní účinky na obyvatele a uživatele budovy. Prověřuje se také nasákavost, nebo zda povrchové vrstvy nekřídovatí. Výskyt těchto faktů je vhodné eliminovat nátěrem systémovou fasádní barvou. Technici v průběhu návštěvy zjišťují, zda se na fasádě nenacházejí trhliny, které mají tendenci se rozšiřovat a ještě více narušit její povrch. Zkontrolován bude i aktuální stav kvality spojů fasády k prostupujícím prvkům, jako jsou parapety či oplechování. Díky tomu získáte jistotu, že se do izolačního systému nedostává nechtěná vlhkost a že je zajištěna správná izolační funkce fasády. V případě vážného podezření na nestabilitu zateplovacího systému či v případě potřeby aplikace zdvojené izolační vrstvy provedou – na žádost majitele / správce budovy – analýzu kontaktního zateplovacího systému, doporučí vhodného statika a navrhnou optimální řešení.

Čtěte také:  Videoporadna pro SVJ s právníkem

Tradice značky Sto, vlastní vývojové centrum, a její působnost ve více než 60 zemích světa je garancí fungování na celé 20leté období, kdy Sto investorům garantuje tuto jedinečnou službu. Technici Sto jsou připraveni řešit většinu požadavků, které vzniknou během “užívání” a pomohou vám prodloužit životnost zateplovacího systému.

Více informací o 20letém pozáručním servisu i o dalších produktech a službách společnosti Sto najdete na www.sto.cz

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?