Balkon nebo lodžii od firmy PEKSTRA

Venkovní prostor, který získáte balkonem, rozšířením betonové lodžie nebo volbou samonosných lodžií Vás překvapí svou velikostí. V dnešní době revitalizování domů se balkony vyměňují staré za nové nebo se hledá jiné vhodné řešení, jak si vylepšit bydlení a to i na domech, kde balkony nikdy nebyly. Řešením je nový balkon nebo lodžie. Ale co si zvolit? Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké jsou možnosti? Jaké je provedení, rozměry atd.? Toto všechno se Vám budeme snažit vysvětlit.

Základní rozdíl mezi lodžií a balkonem je v konstrukci. Balkon PEKSTRA je vždy samostatně kotvený přímo do zdi domu. Lodžie PEKSTRA jsou vždy samonosné, předsazují se před dům a nezatěžují statiku budovy. Jinak jejich společnou výhodou je dlouhá životnost, jsou bezúdržbové a mechanicky odolné.

Česká výrobní firma Pekstra spol. s r.o. se specializuje na poradenství, výrobu a dodávku závěsných ocelových balkonů, samonosných ocelových a hliníkových lodžií na bytové domy. Za 25 let své existence má za sebou přes stovky realizací a spokojených klientů. Díky těmto zkušenostem se stala odborníkem, který vyřeší balkon nebo lodžii na každém domě. Není dům, pro který by nebylo řešení a možnost rozšířit byt o balkon nebo lodžii.Kvalitu výrobků potvrzují a deklarují certifikáty kvality výroby, jedinečnost technických a výrobních postupů potvrzuje mimo jiné i Osvědčení o zápisu průmyslového vzoru. Samozřejmostí je nejen kompletní technické, ale i designérské poradenství. A protože výběr a volba balkonů je důležitá, pak pro bytová družstva firma Pekstra vytvoří prezentace „na míru“, kterou přijede ukázat a zároveň nabízí i odbornou poradenskou činnost v oblasti zajištění financí. Po domluvě vypracuje projektovou dokumentaci a zajistí stavební povolení. Zpracování projektové dokumentace mohou zpracovávat pouze autorizované osoby. 

Balkony

Nabídka balkonů a lodžií, je velmi rozmanitá a vše je zakázková výroba přesně podle výběru a projektu klienta. Tady si můžete splnit Vaše přání – vyberete si provedení, půdorys, rozměr, použité výplně, zasklení, doplňky. Základem jsou tři tvary půdorysu NORMAL, ARCUS, IDEAL, ale desítky možností provedení dle Vašeho výběru. V posledních letech se rozšířila i nabídka volby konstrukce a kotvení balkonu. Všechny závěsné ocelové balkony mají vlastní nosnou konstrukci. Klient si vybírá mezi standardním ocelovým balkonem, žárově pozinkovaným a novějším typem konstrukce – kombinace ocel – hliník. V případě požadavku je možný následný komaxitový nástřik konstrukce barvou dle výběru. Po dlouhodobém vývoji a testování přišla firma i s novým typem kotvení balkonů, kdy balkon je přisazen přímo k fasádě bez mezery, čímž se podařilo docílit celistvý vzhled fasády a balkonu s mnohem vyšším komfortem užívání. S novou konstrukcí je možné si vybrat i nová profilovaná hliníková madla. Krytí podlahy je možné mrazuvzdornou dlažbou, příjemným krásným dřevem nebo plastovými rohožemi.
Provedení výplně je závislé na výběru materiálu. Můžete vybírat z trapézového plechu, hladké výplně, bezpečnostního skla, tahokovu, děrovaného plechu i jejich kombinací. Nejenom materiál, ale i barva je důležitá pro výběr.Především ale firma dokáže vyrobit jakýkoliv rozměr balkonu, jediným omezením je statický posudek stavby. Není problém mít balkon přes 6 m široký a 1,5 m hluboký.

Čtěte také:  Komentujeme: Vlastník bytu potřebuje předčasně ukončit nájemní smlouvu na dobu určitou

Rozšíření betonových lodžií

Při zateplování panelových domů s betonovými lodžiemi dochází ke zmenšení užitné plochy lodžie a pouhou výměnou konstrukce zábradlí i renovace podesty nevyřešíte plochu lodžie. Firma Pekstra nabízí varianty řešení, kterými je možné zvětšit půdorys lodžie. Jednak novou variantou předsazením zaskleného systému nebo montáží nové balkonové konstrukce. Předsazením zaskleného systému můžete rozšířit hloubku stávající betonové lodžie až o 130 cm!!! Předsazená prosklená část působí elegantním moderním dojmem, zakrývá těžkopádné boční betonové stěny a dodává lodžii vzdušnost. Zasklívací systém umožňuje jednotlivé okenní díly zasouvat za sebe a otevřít téměř celou prosklenou plochu lodžie. Zasklená lodžie přináší řadu výhod. Zvýší míru soukromí ve venkovním prostoru, v nepříznivém počasí chrání před deštěm a větrem. Zasklení také výborně izoluje a brání úniku tepla z vyhřátého bytu.Nebo je možné rozšířit lodžie pomocí balkonové konstrukce. Předsazenou balkonovou konstrukcí se zvětší hloubka stávající lodžie až o neuvěřitelných 150 cm!!! Novým balkonem před stávající betonovou lodžii získáte další prostor navíc, který si můžete zkrášlit podle Vašich představ a proměnit balkon v oázu klidu a pohody. 

Samonosné ocelové, hliníkové lodžie

V Evropě jsou moderní ocelové a hliníkové lodžie, které lze použít na všech typech panelových domů a svými rozměry Vám k bydlení zajistí další “pokoj” nebo malou zahrádku.My Vám nabízíme nejhlubší lodžie v České republice. Rozměr pro nás nepředstavuje žádné omezení, jediným omezením je Vaše přání a statický posudek možného zatížení stavby. Běžně dodáváme lodžie, které mají 2 až 2,5 m hloubky a šířku podle Vašeho přání. Tyto ocelové i hliníkové lodžie můžeme realizovat na základě statického posudku až do výšky 6 poschodí bytového domu. Oproti betonovým lodžiím jsou lodžie PEKSTRA vzdušnější, mají lepší tok světla a samozřejmě je tady menší zatížení budovy i pozemku.

Podrobné informace o výrobcích a službách firmy naleznete na webových stránkách firmy Pekstra www.pekstra.cz. Určitě si z nabídky desítek variant provedení ocelových balkonů PEKSTRA vyberete. Pokud se na firmu obrátíte, získáte praktické rady při výběru provedení, půdorysu, rozměru i doplňků. Můžete mailem: [email protected] nebo telefonicky na číslo: 605 153 700, kde Vám rádi vše vysvětlí a poradí. 

1 komentář u „Balkon nebo lodžii od firmy PEKSTRA“

  1. Dobrý den, lze instalovat zavěšené balkony na novostavbu? Dělá se to vůbec? A pokud ne, jaké jsou důvody?

    Odpovědět

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner