Zkušenosti průměrného člověka: S aplikací MP Home na vlastní kůži

Přiznám se hned na začátku – vyspělé technologie cíleně nevyhledávám a nad jejich schopnostmi stále upřímně žasnu. Z donucení doby mám chytrý telefon, ve kterém se postupně zabydlely některé nové aplikace. V tomto ohledu jsem naopak nadprůměrně náročný uživatel. Aby mohla appka (pro ty, kteří jsou na tom ještě hůře než já – mám na mysli aplikaci) sdílet mou blízkost, musí být pro mě důležitá. Druhá podmínka je ještě obtížněji splnitelná – chce-li aplikace v mém telefonu i zůstat, musí být uživatelsky srozumitelná. 

Bude mi užitečná?

Novou aplikaci Modré pyramidy MP Home jsem měla možnost vidět hned při jejím oficiálním představení. Mé očekávání bylo nízké, představovala jsem si asi něco jako další model internetového bankovnictví. Tedy asi jako další aplikace, kterou její vývojáři milují, ale své další obdivovatele bude mezi lidmi hledat spíše sporadicky. Přesto jsem měla technologicky dobrý den a chtěla jsem jí dát šanci a pochopit její smysl. Potěšilo mě, že to šlo snadno. Navíc mě to, jako majitele tří smluv stavebního spoření, dvou úvěrů a ještě dalších produktů včetně dvou pojištění majetku, začalo opravdu zajímat. Appka mi totiž zajistí, že budu mít všechno okamžitě a přehledně dostupné a v řadě situací mě nenechá na holičkách.

Budu ji umět používat a využívat?

S dalšími informacemi mě napadaly i další funkce, které by mi v této souvislosti mohly ještě více ulehčit život. Než jsem stačila svou představu rozvést, při prezentaci appky přišla přesně na tuto situaci řada. A má přízeň pro novou aplikaci tím úměrně narůstala. Opravdu bylo poznat, že aplikace nebyla připravena od zeleného stolu skupinkou technologicky velmi vyspělých jedinců, ale zpracována postupně, metodicky a trpělivě podle nás, obyčejných lidí, šťastných, že umí ve svém mobilu využívat aplikaci vyhledávající dopravní spojení nebo mapy.

Čtěte také:  Funkčnost pro odkládací a konferenční stolky nestačí. Dejte jim styl

Proč ji chci mít

Nemá smysl vyjmenovávat všechny funkce, které tato appka umí. Svým rozsahem a zaměřením je aplikace MP Home na českém trhu unikátní. Nezobrazuje jen aktuální stav nebo důležité parametry smlouvy, ale je skutečně aktivním průvodcem při sjednání, čerpání a splácení úvěru. Skvělé je, že aplikaci využijete jak v průběhu vyřizování úvěru, tak i kdykoliv později, kdy už bydlíte v novém nebo i když pokračujete ve spoření.

Definitivně si mě aplikace získala svou vstřícností, že si ke všem smlouvám o stavebním spoření, úvěrech a dalším dokumentům, mohu nahrát i jiné smlouvy a dokumenty, které se například nemovitosti týkají. Tedy už žádné hledání v mailech, žlutých, zelených a vzorovaných firemních deskách. Do aplikace si budu moci nahrát i smlouvu s dodavatelem energií a všechno ostatní, co se dané nemovitosti bude týkat a co budu chtít mít ve svém šanonu v aplikaci uložené. Už jenom pomyslnou třešničkou na dortu je pak výčet blížících se termínů placení například u daní apod. chránících mě před opomenutím. Funkcí je daleko víc, ale stáhněte si appku svoji a uvidíte sami.

Jak si ji nainstaluji?

Přiznám se, že tuto věc jsem nemusela řešit. Přímo na místě jsem využila nabídky Juliuse Pála, oblastního ředitele Modré pyramidy, který byl připraven k praktické demonstraci.  Stačilo několik minut a už jsem měla veškeré informace a přehledy k dispozici ve svém chytrém telefonu. Protože nerada proklikávám a sama objevuji, ocenila jsem rychlou navigaci co a kde najdu a může mi pomoci, což mi ušetřilo dost času. Úplně stejně na tom bude i jakýkoliv klient , jen s tím rozdílem, že mu aplikaci a zprovoznění provede jeho poradce Modré pyramidy. Možná se vám tento krok zdá zbytečný, protože appky přece běžně stahujeme z internetu. Je to ale pro ochranu bankovních dat a díky průvodním informacím a řadě šikovných provozních tipů to je dobrá nadhodnota. Aplikace MP Home je určena pro klienty Modré pyramidy a je samozřejmě zdarma. A s nabídkou nemovitostí, které jsou právě na trhu pomůže i těm, kteří své bydlení hledají.

Čtěte také:  Pravidla pro získání hypotéky se od října mění. Jak a proč?

Appku mám nainstalovanou a teď mě už jen čeká dohledat a pak do aplikace nahrát i ostatní dokumenty, smlouvy o energiích, odhady cen a všechno ostatní, co se dané nemovitosti týká. S hledáním mě smiřuje fakt, že díky chytré appce Modré pyramidy to už hledám opravdu naposledy.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?